Merve Dinçkol Kimdir?

Merve Dinçkol Kimdir?

Kanal D ekranlarına transfer olmasınla beraber merak edilen sunuculardan biri olan ve webde sıkça biyografisi aranan sunucu Merve Dinçkol kimdir? derlemiş olduğumuz bu özgeçmiş ile sunucuya ait geniş bir hayat hikayesi sizlerle.

Merve Dinçkol Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç? Hayatı

Sunucu Merve Dinçkol, 1986 senesinde hayata gözlerini İstanbul’un Kadıköy ilçesinde açmış bir isimdir.Ailenin tek çocuğu olan sunucu öncelikle Erdem lisesini bitirmiş ardından ise Üniversite tercihini Beykent Üniversitesi’nden yana yaparak burada Radyo Televizyon bölümünü bitirmiştir.Okul zamanlarındayken Eski adı Lig Tv olan yeni ismi ise Beinsport olan kanalda staj yapmış ve burada görmüş olduğu stajla beraber kısa sürede tecrübe edinmiştir.Güzel sunucu 1.71 boyundadır.

Staj gördüğü yıllardan itibaren ayrıca Başkent İletişime yazılmış olan sunucu burada bir süre kadar sunuculuk ve spikerlik dersleri almıştır.İlk olarak Ulusal Kanal’da iş hayatına başlamış olan isim gerekli eğitimlerden sonra başvurduğu bu kanalda, çeşitli incelemelerin ardından işe alınmış ve burada belirli bir zaman dilimi kadar görev almıştır.İlk olarak Mutfak bölümünde başlamış olduğu bu işe ardından Muhabirlik ve editörlük ile devam etmiştir.

Editörlükten sonra yolu Haber Sunuculuğu ile kesişmiş olan isim bir süre haberleri sunmaya başlamıştır.Haber sunuculuğunun oldukça zor olduğunu belirten güzel isim bu kanalda iyi bir deneyim yaşamıştır.

Son olarak Merve Dinçkol Kanal D televizyonun Hafta Sonu Haberleri görevine getirilmiştir ve meslek yaşantısına burada devam etmektedir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın