Merve Dinçkol Kimdir Hayatı Özgeçmişi

Merve Dinçkol Kimdir?

Kanal D ekranlarına transfer olması ile beraber merak edilen sunuculardan biri olan ve Web dünyasında sıkça biyografisi aranmaya başlanan ünlü sunucu Merve Dinçkol kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu kaç? derlemiş olduğumuz bu özgeçmiş ile sunucuya ait geniş bir hayat hikayesi sizlerle.

Merve Dinçkol Kimdir? Hayatı

6 Şubat 1986 tarihinde İstanbul’un Kadıköy ilçesinde hayata gözlerini açan Merve Dinçkol, 1.71 metre boyunda, 54 kilo ve Kova burcudur.Ailenin tek çocuğu olan sunucu, öncelikle Erdem lisesini bitirmiş ardından ise Üniversite tercihini Beykent Üniversitesi’nden yana yaparak burada Radyo Televizyon Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Okul zamanlarındayken Eski adı Lig Tv olan yeni ismi ise Beinsport olan kanalda staj yapmış ve burada görmüş olduğu stajla beraber kısa sürede tecrübe edinmiştir.Staj gördüğü yıllardan itibaren ayrıca Başkent İletişime yazılmış olan ünlü sunucu, burada bir süre kadar sunuculuk ve spikerlik dersleri almıştır

İlk olarak Ulusal Kanal’da iş hayatına başlamış olan isim gerekli eğitimlerden sonra başvurduğu bu kanalda, çeşitli incelemelerin ardından işe alınmış ve burada belirli bir zaman dilimi kadar görev almıştır.İlk olarak Mutfak bölümünde başlamış olduğu bu işe ardından Muhabirlik ve editörlük ile devam etmiştir.

visum china
visum china

Editörlükten sonra yolu Haber Sunuculuğu ile kesişmiş olan isim bir süre haberleri sunmaya başlamıştır.Haber sunuculuğunun oldukça zor olduğunu belirten güzel isim bu kanalda iyi bir deneyim yaşamıştır.

Son olarak Merve Dinçkol Kanal D televizyonun Hafta Sonu Haberleri görevine getirilmiştir ve meslek yaşantısına burada devam etmektedir.

visum china
visum china

Bir Yorum

  1. Harun Gökyiğit

    Gerçekten çok güzel bi kadın, Allah sahibine bağışlasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir