Meryem Uzerli Kimdir Biyografisi Nereli Yaşı Kaç?

Meryem Uzerli Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Muhteşem Yüzyıl denilince akla ilk gelen güzel bayan oyunculardan olan ayrıca son zamanlarda reklamlarda daha sık gördüğümüz Meryem Uzerli kimdir kaç yaşında boyu kaçtır?

Meryem Uzerli Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Nereli?

Meryem Uzerli Almanya’da hayata gözlerini açan bir isimdir.Toplam 4 kardeş olan oyuncu iki kız ve iki erkek kardeştirler.Diğer kardeşlerinden 2 tanesi abisi bir tanede ablası bulunmaktadır.Babası Türk olan oyuncunun Annesi ise Alman Vatandaşıdır.Gençlik zamanında Hamburg’a gitmiş ve orada oyunculuk dersi almıştır.Almanya’nın birçok yerinde tiyatro oyunculuğu yaptı.

Meryem Uzerli kaç yaşında? Oyuncu 12 Ağustos 1983 doğum tarihlidir.Yapımcılığını Ünlü isim Timur Savcı’nın yapmış olduğu Muhteşem Yüzyıl adındaki dizinin seçmelerine katıldı.Yaklaşık sekiz ay boyunca süren seçmelerinden ardından seçilerek dizide Hürrem karakterini oynamaya başlamıştır.

Boyu 1.73 cm olan oyuncu Almancayı su gibi bilmektedir.Almanca’nın yanı sıra İngilizce’de bilen oyuncu Türkçe’de çok iyi bilmektedir.Almanya’da yaşadığı dönemlerde dizilerde oynamış olan oyuncu özellikle yüzme ve basketbol ile spor ihtiyacını gidermektedir.

Özellikle Amerikalı ünlü oyunculardan biri olan Drew’e çok benzetilen oyuncu 2012-2013 senelerinde Elidor reklamlarınla beraber kamera ile buluşmuştur.

2011-2013 tarihlerinde ise Muhteşem Yüzyıl’da oynamış Hürrem Sultan’ı canlandırmıştır.Bir süre rahatsızlığı nedeni ile diziden ayrılma kararı almış ve Almanya’ya tekrar dönüş yapmıştır.

meryem-uzerli-hayati

Hasta olduğu sürelerde hem sevdikleri hemde sevgilisi onunla ilgilenmiş ve hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır.

2015 senesinde tekrardan Elidor ile anlaşma sağlamış ve tekrar Elidor reklamları ile karşımıza gelmiştir.

Muhteşem Yüzyıldaki kabiliyetli oyunculuğundan sonra 2011 ile 2013 tarihlerinde toplam 17 defa ödül almıştır.İlk ödülü 2011 tarihinde Tüketici Zirvesi ödülüdür.En son aldığı ödül ise 2013 tarihinde Lefke Avrupa Üniversitesi’nin en iyi kadın oyuncu ödülüdür.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir