Mesut Özil kimdir? aslen nereli? biyografisi

Mesut Özil Kimdir?

Hem yapmış olduğu dillere destan düğün ile hem de düğün öncesi yaptığı yardım ve futbolundaki başarısı ile çok konuşulan ünlü futbolcu Mesut Özil ile ilgili ayrıntılı bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Mesut Özil Kimdir? Aslen Nereli Kaç Yaşında?

15 Ekim 1988 yılında Zonguldak’tan Almanya’ya göç etmiş olan Mustafa ve Gülizar çiftinin çocukları olarak Almanya’da hayata gözlerini açan Mesut Özil, aslen ise Zonguldaklı olan bir futbolcudur.Bir tane abisi bulunan ünlü futbolcunun iki tane de kız kardeşi vardır.

Almanya’da futbol yaşamına başlayan ünlü futbolcu, orta sahada oyun kurucu olarak yer almaktadır.İlk olarak, 2009 tarihinde Almanya Milli Takımının formasını giymeye başlamış olan isim, 2010 tarihinde gösterdiği başarılı futbol ile beraber “Altın Top Ödülü” için seçilecek futbolculardan biri olarak olmuştur.

Milli takım kariyerinden önce Lig kariyerine başlayan Mesut Özil, ilk olarak Schalke 04 forması ile birlikte futbol macerasına başlamıştır.kimdirkim.com Burada gerçekleştirdiği futbol ile Werder Bremen takımına transfer olan ünlü isim, ardından ise dünyaca ünlü takımlardan biri olan Real Madrid takımının dikkatini çekerek buraya transfer olmuştur.

2013 tarihinde Real Madrid takımından İngiltere’nin köklü takımlarından Arsenal’a taransfer olmuş olan ünlü futbolcu, Almanya’nın en çok kazandıran futbolcusu olmuştur.

2019 tarihinde ünlü oyuncu Amine Gülşe ile evlenmiş olan ünlü futbolcu, kariyerini halen Arsenal’da sürdürmektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir