Mete Kalkavan Kimdir?

Mete Kalkavan Kimdir?

Türkiye Süper Ligi’nde genellikle önemli maçlara verilerek bu maçlarda düdük çalmış ünlü ve tecrübeli hakemlerden Mete Kalkavan hakkında detaylar konumuzda sizlerle.

Mete Kalkavan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

17 Ağustos 1979 yılında Samsun’da hayata gözlerini açan Mete Kalkavan, doğma büyüme Samsunlu’dur.Annesinin ismi Gülşen, babasının ismi ise Ahmat İhsan’dır.Bir tane Melis isminde diş doktoru kardeşi bulunmaktadır.Lise eğitimini sürdürdüğü sırada hakemlik mesleği için eğitimler almaya başlamış ve uzun yıllar çeşitli liglerde maçlar yönetmiştir.

İTÜ Makine Mühendisliği mezunu olan ünlü hakem, arkasından Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek burada master yapmış, 2006 senesinde ise UNİPAK isimli Ambalaj fabrikasını kurmuştur.Babasının spor ile ilgilenen biri olması, onunda spora yönelmesini sağladı ve Tff Hakemlik kursunu iyi bir derece alarak bitirdi.

1999 tarihinde yani 20 yaşındayken ilk kez yardımcı hakem olarak sahaya çıkan Mete Kalkavan, İstanbulspor ile Altay takımları arasındaki paf ligi karşılaşmasında yer almıştır.Sahaya orta hakem olarak çıkmış olduğu ilk maç ise 2003 yılında oynanmış olan Ankaragücü ile Denizlispor arasında oynanan karşılaşmadır.

2012 senesinde FIFA Kokart ünvanını elde eden ünlü hakem Süper Lig ve PTT 1.Lig’te çok sayıda maçı yönetmiştir.Evli olan ünlü isim, 2012 yılında Selda Saf ile evlenmiştir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın