Gazeteci Metehan Demir kimdir, Metehan Demir nereli, Metehan Demir'in hayatı, biyografisi, Metehan Demir kaç yaşında?

Metehan Demir Kimdir? Metehan Demir Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Gazeteci Metehan Demir kimdir, Metehan Demir nereli, Metehan Demir’in hayatı, biyografisi, Metehan Demir kaç yaşında? İşte Metehan Demir hakkında detaylar.

Metehan Demir Kimdir?

Metehan Demir 1969 yılında Balıkesir’in Edremit’te ilçesinde dünyaya gelmiştir. Metehan Demir 1990 yılında derece ile girdiği Hava Harp Okulu’ndan mezun olmuştur.

Metehan Demir Çalışma Hayatı

Metehan Demir, 1994 yılında Hava Kuvvetleri’nden ayrılarak Ankara’da İngilizce yayın yapan Turkish Daily News’de gazeteciliğe başlamıştır. 1997-2003 arasında Hürriyet Gazetesi’nde Savunma ve Diplomasi haberlerinden sorumlu muhabir olarak görev almıştır.

2000 yılında ABD’de Washington’da ‘Amerikan Dış Politika Dinamikleri’ başlıklı 45 günlük sertifika programına katıldı. 2003 yılında Hürriyet gazetesinden ayrılarak Chevening Bursu ile İngiliz Savunma Kraliyet Akademisi ve King’s College ortak master programı çerçevesinde Londra’ya gitti. Buradan, “Strateji, Diplomasi ve Savaş Taktiklerinin Günümüz Yönetimlerine Uyarlaması’ konulu ‘Savaş Etüdleri’ yüksek lisans diplomasını aldı.

2003 yılında Londra’dan dönüş yaptıktan sonra Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlüğü’ne geçti. 2005-2007 arasında Sabah Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı ve Sabah Ankara Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü’nü görevlerini yürüttü. Sabah Gazetesi’nde Protokol Yolu başlıklı kulis-köşe yazdı.

Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres gibi bir çok önemli isimle röportajlar gerçekleştirdi. Amerika’nın saygın dergisi Aviation Week’in 5 yıl Türkiye temsilciliğini yaptı. Ayrıca Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice başta olmak üzere, İsrail Cumhurbaşkanı dahil bir çok önemli isimle röportajlar gerçekleştiren Metehan Demir aynı zamanda Türk-İsrail askeri ilişkilerinin detaylarının ortaya çıkarılması, 28 Şubat dönemi, Abdullah Öcalan’ın Suriye’den Moskova’ya kaçışının duyurulması ve Suriye Başkan Yardımcısı Abdülhalim Haddam’ın Öcalan’ın kaçışının perde arkasını anlattığı çok sayıda önemli habere imza attı. Bu sürede, yurtiçi ve yurtdışında birçok düşünce kuruluşunun toplantılarında konuşmacı olarak yer aldı.

Metehan Demir hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir