Metin Uca kimdir? aslen nereli kaç yaşında?

Metin Uca Kimdir?

Uzun yıllar televizyonculuk mesleğini yapan ve sunduğu programlarla bazı dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan ünlü isim Metin Uca kimdir? işte bu sorunun cevabı ve kapsamlı biyografisi.

Metin Uca Kimdir? Aslen Nereli Kaç Yaşında?

13 Kasım 1961 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açan Metin Uca, aslen baba tarafından Hakkarili, anne tarafından ise Bilecikli olan bir isimdir.1 tane kardeşi bulunan ünlü ismin çocukluğu Ankara’da geçmiş ve liseyi bitirene kadar Ankara’da yaşamıştır.Ankara’dan sonra İstanbul’a yerleşen ünlü isim, İstanbul Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında çalışmaya başlayan Metin Uca, üç beş para kazanarak ailesine yük olmamak için çabalamıştır.Aynı tarihler içerisinde kazandığı paralarla tiyatro kursuna yazılmış ve okul bittikten sonra ise Ankara Halk Eğitim içerisinde Tiyatro oyunlarında rol almıştır.

1987 tarihinde Anadolu Ajansı tarafından yapılan sınava katılmış olan ünlü isim, sınavda başarılı olmuş ve muhabirlik yapmaya başlamıştır.1999 tarihinde kariyerine Trt televizyonunda başlamış ve ardından ise Kanal D’ye geçerek burada da bir süre kadar muhabirlik görevini sürdürmüştür.Kanal D sonrası Show Tv, Star ve Atv kanallarında çalışmış olan isim muhabirlik dışında çok sayıda program sunmuştur.

Tanındığı programlardan ilki “Günaydın Türkiye” isimli program, diğeri ise “Passaparola” programıdır.kimdirkim com 2009 tarihinde “Maydonoz” isimli programın sunuculuğunu yapmış olan isim, askerliğini ise Van’da yapmıştır.

2004 tarihinde kitap çıkarmış olan Metin Uca, bu zamana kadar 3 tane kitap yazmıştır.Sosyal medyada da takip edilen ünlü isim siyaset ile ilgili attığı twitlerle hem cok sayıda beğeni hem de eleştiri almaktadır.Ünlü ismin twitter takipçi sayısı ise 3 milyondan fazladır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir