Mick Foley kaç yaşında

Mick Foley Hayatı

Profesyonel güreş harikası Mick Foley, birden fazla karakteri canlandırdığı ve muazzam fiziksel cezalara dayanma isteğiyle güçlü bir takipçi kitlesi kazandı.

Mick Foley kimdir?

New York, Long Island’da büyüyen Mick Foley, üniversite öğrencisi olarak profesyonel güreş kariyerine devam etti. 1980’lerin sonlarında Cactus Jack olarak daha büyük promosyonlardan dikkat çekmeye başladı, ancak tehlikeli gösterilere olan zevki onu yaralanmalara karşı duyarlı hale getirdi. Foley daha sonra WWE’de Mankind ve Dude Love karakterleriyle çıkış yaptı ve popüler bir şampiyon olarak ortaya çıkarken hayranlara heyecan vermeye devam etti. Ring dışında, en çok satan yazar oldu ve bir stand-up komedi turuna çıktı.

İlk yıllar

Michael Francis Foley, 7 Haziran 1965’te Indiana, Bloomington’da doğdu ve Long Island, New York’un East Setauket bölümünde büyüdü. Açıkça atletik olmasa da aktif bir çocuk, Ward Melville Lisesi futbol, ​​​​basketbol, ​​​​lakros ve güreş takımlarına katıldı, sonuncusu geleceğin komedyeni ve aktör Kevin James’i takım arkadaşı olarak içeriyordu.

Foley, arkadaşlarıyla sahnelenen maçları filme aldığı noktaya kadar profesyonel güreş izlemekten de keyif aldı. Jimmy “Superfly” Snuka’nın Muhteşem Muraco ile karışmasını izlemek için Cortland Eyalet Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencisi olarak Madison Square Garden’a otostop çektikten sonra, profesyonel bir güreşçi olarak kariyer yapmak istediğine karar verdi.

Erken Güreş Kariyeri ve Kaktüs Jack

Bir organizatörün ring ekibinde işe giren Foley, kıdemli güreşçi Dominic DeNucci’nin altında antrenman yapma fırsatı buldu. Hafta sonlarını kolej boyunca bağımsız maçlarda yarışarak geçirdi ve World Wrestling Entertainment’ın onu en iyi takım ikilisi British Bulldogs ile karşı karşıya getiren ve çenesini yerinden oynatan erken bir gösteri ile büyük zamanın tadını çıkardı.

Foley, Gary Young ile önemli bir takım ortaklığı kurduğu Continental Wrestling Association’a katıldı ve ardından World Class Championship Wrestling’e taşındı ve burada kısaca Cactus Jack Manson olarak Charles Manson-esque kişiliğini üstlendi.

1989’da Dünya Güreş Şampiyonası’na geldiğinde, Foley/Cactus Jack, metal bir sandalyeyle vurulmaya veya beton bir zemine çarpmaya çok istekli bir güreşçi olarak ün kazanmıştı. Ayrıca karakter gelişiminin nüansları üzerinde çalıştı ve maçlar sırasında partnerini yumruklamadan önce kitap okuyan, işbirlikçi olmayan bir takım oyuncusu olarak bir schtick geliştirdi.

Amerikan güreşçisi Mick Foley hayatı

Foley sonunda WCW’nin en iyi beraberelerinden biri olarak ortaya çıktı, ancak giderek daha vahşi ve tehlikeli ring tiyatroları konusunda patronlarıyla çatıştı. Mart 1994’te, Almanya’nın Münih kentindeki Big Van Vader’a karşı bir maç sırasında, Foley, boynunu iplere dolaştırdığı bir “cellat” gösterisine kalkıştı, ancak kurtulmaya çalışırken sağ kulağını kopardı.

‘Ölüm Maçının Kralı’

Foley, Ağustos 1995 “King of the Death Match” turnuvasını kazanmak için patlayıcı patlamalardan ve dikenli tel kazıktan kurtularak yeni bir ün düzeyine ulaştığı Japonya’da daha fazla zaman geçirmeye başladı. Amerika’ya döndüğünde, Extreme Championship Wrestling’de bir karşılama resepsiyonu buldu ve burada benzersiz hikaye anlatma yeteneklerini, “sert” itibarıyla alay eden yaratıcı tanıtım röportajları aracılığıyla gösterdi.

İnsanlık ve Dostum Aşk

Foley’nin 1996’da WWE’ye gelişi, deri maske takan, bir kazan dairesinde yaşayan ve rakiplerini parmaklarını boğazlarından aşağı iterek bitiren çılgın bir figür olan Mankind’in tanıtımıyla geldi. Korkunç kişiliğin ve Foley’nin çok yönlülüğünün birleşimi, onu hem Shawn Michaels gibi popüler kalp atışları için hem de Undertaker gibi daha uğursuz figürler için mükemmel bir folyo haline getirdi.

Ancak 1997 yazına gelindiğinde Foley, kravatlı tişörtler giymiş eğlenceyi seven bir hippi olan Dude Love olarak hayranlarına kişiliğinin başka bir yanını sergiliyordu. O yıl daha sonra Cactus Jack’i yeniden tanıttı ve sık sık tek bir etkinlikte iki veya üç karakter olarak göründü.

‘Hücredeki Cehennem’ Maçı

Haziran 1998’de Undertaker’a karşı kötü şöhrete sahip bir “Cehennem İçinde Cehennem” maçında Foley/Mankind, 16 fit yüksekliğindeki kafesin tepesinden bir masanın üzerine atılmaya, kafesin üst kısmına boğularak çarpmaya maruz kaldı ve raptiye kaplı bir hasıra fırlattı. Gösteriden kaynaklanan yaralanmalar listesi, çıkık bir çene ve omuz, 14 dikiş gerektiren bir ağız yarası ve burnundan dışarı çıktığı görülen yerinden çıkmış bir diş içeriyordu.

Bay Socko ve WWE Şampiyonası

Hell in a Cell’i yendikten sonra Foley, Mankind’ı daha çok Mr. Socko adında bir çorap kuklası kullanan bir komedi karakterine dönüştürdü. Dönüşüm, kıdemli güreşçiyi ana akım bir cazibe haline getirmeye yardımcı oldu ve 1998’in sonlarında, WWE şampiyonluğunu ilk kez talep etmek için Dwayne “The Rock” Johnson’ı yendi. Foley daha sonra eski rakibiyle eşleşerek Rock ‘n’ Sock Connection’ı kurdu.

Daha sonra Kariyer

Şubat 2000’de Triple H’e kaybettikten sonra görünüşte emekli olmasına rağmen, Foley WWE ile vekaleten komiseri olarak çalışmaya devam etti. Birkaç yıl sonra güreşe devam etti ve Randy Orton, Edge ve Ric Flair gibi yıldızlarla yüksek profilli kan davalarına girdi.

Total Nonstop Action Wrestling ile üç yıllık bir görevin ardından, Foley 2011’in sonlarında WWE grubuna geri döndü, ancak sık sık hırpalanmış vücudu ringdeki hareketlerini sınırladı. 6 Nisan 2013’te WWE Onur Listesi’ne alındı ​​ve RAW bölümünün genel müdürü olarak organizasyonla ilgilenmeye devam etti.

Kişisel hayat

Foley, karısı Colette ile 1990 yılında Long Island’daki bir güreş etkinliği için broşürler dağıtırken tanıştı. Dört çocukları var: Dewey, Noelle, Mickey ve Hughie.

Kitaplar, Komedi Turu ve Aktivizm

Foley ilk anısını gördü, İyi Günler: Bir Kan ve Eşofman Masalı, tepesine vur New York Times 1999 sonlarında en çok satanlar listesine girdi. O zamandan beri 2001’ler de dahil olmak üzere birçok devam kitabı kaleme aldı. Foley İyidir: Ve Gerçek Dünya Güreşten Daha Sahtedir.

Artık tam gaz dublörlüklerini tam olarak yerine getiremeyen Foley, 2009’da bir stand-up komedi rutininin lansmanı ile yeni bir mücadeleye girişti ve sonunda oyunculuğunu profesyonel kariyerindeki vahşi kariyerine dayanan bir hikaye anlatımı segmentine dönüştürdü.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.