Mine Söğüt kimdir? nereli eserleri neler?

Mine Söğüt Kimdir?

Yazmış olduğu çok sayıda kitap ile birlikte, Türkiye’de sayılı yazarlar arasında gösterilen ünlü yazar Mine Söğüt kimdir? nereli, kaç yaşında, eserleri nelerdir? cevaplarını okumaya hazırsanız hemen detaylara geçelim.

Mine Söğüt Biyografisi

1968 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açan Mine Söğüt, Kadıköy’de bulunan Kız lisesini bitirmiş ve ardından yine İstanbul’da bulunan İstanbul Üniversitesi’nde eğitim görmüştür.Burada Latin Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan isim ardından da yüksek lisans yapmıştır.Ünlü yazarın babası Deniz Subayıdır.

Okul yaşamının bitmesinin ardından öncelikle Muhabir olarak çalışmaya başlayan isim, ardından “Haberci” isimli belgeselde bulunmuş ve burada metin yazarlığı yapmıştır.Meslek hayatında başarılı olmasıyla birlikte kendisine bu konuda ödüllerde verilmiş olan isim ardından ise Kitap yazmaya başlayarak bazı yazıları kaleme alır.

İlk olarak “Doğan Kardeş: Sevgili Doğan Kardeş” isimli kitap ile birlikte yazarlığa başlayan ünlü isim, ardından sırasıyla “Deli Kadın Hikayeleri” ve “Beş Sevim Apartmanı” isimli kitaplar çıkartmıştır.

Mine Söğüt Eserleri Nelerdir?

Doğan Kardeş : Sevgili Doğan Kardeş
Deli Kadın Hikayeleri
Beş Sevim Apartmanı
Şahbaz’ın Harikulade Yılı
Kırmızı Zaman
Askın Sonu Cinayettir
Dolapdere Kürt Kediler Çingele Kelebekler
Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey
Adalet Cimcoz Bir Yaşam Öyküsü Denemesi
Gergedan

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir