Miray Daner Kimdir?

Miray Daner Kimdir?

Yaşı çok genç olmasına karşın ekranların reyting rekortmeni dizilerinden biri olan Vatanım Sensin adındaki dizide gördüğümüz ve bu zamana kadar çok az yapımda izlediğimiz genç oyuncu Miray Daner kimdir? hayranlarının merak etmiş olduğu ünlü ismin özgeçmişine artık geçebiliriz.

Miray Daner Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Oyuncu Miray Daner, 15.01.1999 senesinde hayata merhaba demiş olan bir genç bayan oyuncudur.İstanbullu olan isim eğitiminide burada tamamlamıştır.Liseyi bitirmiş olan oyuncu ayrıca müzik ile de ilgilenmektedir.Şarkı söylemekten büyük keyif alan genç isim ayrıca çevresi tarafından oldukça beğenilen bir kişi olarak dikkat çekiyor.Liseden sonra Üniversiteyi Psikoloji ile ilgili bölümde okumak istediğini belirtmiş olan isim, bunda Psikolog annesinin payının büyük olduğunu aktarmıştır.

Miray Daner’in boyu 1.66 cm, kilosu ise 54’dür.

Oyunculuk dünyasına 2009 senesinden itibaren adım atmış olan Miray Daner, Papatyam adındaki dizide ilk oyunculuk tecrübesini yaşamıştır.Bu dizi çok uzun sürmüş ve bu dizide toplam 4 sezon gibi uzun bir süre bulunmuştur.Bu dizi 2011 senesinde ekranlara veda etmiştir.Metin Akpınar ile bir dizide rol almanın çok önemli olduğunu söylemiş isim bu sayede daha fazla disiplinli bir şekilde sette yer almayı öğrenmiştir.

2010 senesinde Çınar Ağacı adındaki filmde rol alan oyuncu Miray Daner bu filmden sonra ise Arkadaşım Max filminde rol almıştır.İki tane yer aldığı film serüveninden sonra Zil Çalınca adındaki dizide rol almaya başlamıştır.Çıkışını sağlamış olduğu projelerin ilki Medcezir dizisidir.2013 ile 2014 sezonları arasında toplam 2 sezon bu dizide yer alan oyuncu bu diziden sonra ikinci en büyük çıkışını Vatanım Sensin adındaki dizi ile sağlamıştır.Bu dizide çok deneyimli oyuncularla beraber rol almaktadır.

Bu dizide 2016-2017 yıllarında oynayan oyuncu dizinin final yapmasının ardından başka projelerle yoluna devam etmektedir.

Miray Daner Oynadığı Diziler ve Filmler

2009 – Dersimiz Atatürk (Film)
2009 – Papatyam
2010 – Çınar Ağacı (Film)
2012 – Arkadaşım Max (Film)
2012 – Zıl Calinca
2013 – Medcezir
2016 – Vatanım Sensin
2018 – Bir Litre Gozyaşı
2018 – Herkuş (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Miray Daner Kimdir? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Miray Daner çok güzel kız onun erkek arkadaşı var keşke olmasaydı ben belçikada yaşıyorum

  2. Bir insan bu kadar güzel anlatılamaz yaaa. Hayranım olduğu kişiyi artık daha iyi tanıyorum. Sağolun.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın