Mj Rodriguez kimdir nerelidir

Mj Rodriguez Kimdir?

Aktris ve şarkıcı Mj Rodriguez, Broadway Off ‘Rent’ filminde rol aldı ve ‘Pose’ adlı TV şovunda Blanca rolüyle çığır açan bir rol oynadı.

Mj Rodriguez kimdir?

Aktris Mj Rodriguez’in sanat sevgisi, bir Off-Broadway canlandırmasında Angel olarak rol almasına yol açtı. Kiraya vermek 2011-12’de. Bu rol, tıbbi olarak geçiş kararını etkiledi. Geçiş yapmanın kariyerine zarar verebileceği endişelerine rağmen, Rodriguez, özellikle 1980’lerin ve 90’ların televizyon dizisinde New York City balo salonu topluluğunun bir parçası olan trans bir kadın olan Blanca gibi şovlarda rol almaya devam etti.

Erken dönem

Michaela Antonia Jaé Rodriguez olarak da bilinen Rodriguez (kendisini onuruna Mj olarak adlandırmayı seçti.  7 Ocak 1991’de Newark, New Jersey’de doğdu. Rodriguez’in annesi Afrika kökenli Amerikalı ve babası yarı Porto Rikolu, yarı Afrikalı Amerikalı. Newark’ta büyüyen Rodriguez, “Çok genç yaşta genç bir Afro-Latina olarak benim için bazı yokuş yukarı tırmanışlar olacağını biliyordum” dedi.

Rodriguez sanata ilgi duyarak büyüdü: “Küçükken düşünebildiğim tek şey bir tür sahnede olmaktı, canlı bir sahnede olsun, bir set sahnesinde olsun.” Annesi, New Jersey Gösteri Sanatları Merkezi’ndeki Yaz Gençlik Performans Atölyesi gibi programlarla kızını teşvik etti.

Newark Sanat Lisesi’nde öğrenciyken, 14 yaşındaki Rodriguez New York’ta bir balo salonuna katıldı. Bazen katılmak için dışarı çıkıyordu. Rodriguez, “Benim gibi özür dilemeden yaşayan insanların olduğu” balo salonu topluluğunda kabul gördü ve güven inşa etti. “O sahneye sahip olmasaydım, asla bugün olduğum kişi olmazdım” dedi.

visum china
visum china

Mj Rodriguez biyografisi

Rodriguez 2005 film versiyonunu gördüğünde Kiraya vermek, babasına “Baba benmişim gibi hissediyorum” diyerek Angel karakteriyle bir bağlantı hissetti. 18 yaşında, bir yapımda Angel olarak rol aldı.

Rodriguez, Boston’daki Berklee College of Music’te okurken, Off-Broadway’in yeniden canlandırılması için seçmelere katılma fırsatı buldu. Angel rolünü aldı ve 2011’de oyuncu kadrosuna katıldı. Rodriguez, Angel’ı bir drag queen olarak oynamak yerine, Angel’ı bir trans kadın olarak kabul etti. Performansı, genç sanatçılar için bir Clive Barnes Ödülü de dahil olmak üzere övgüler kazandı.

 

Annesi onun kararını destekledi, ancak Rodriguez, geçişin kariyeri için oluşturabileceği risklerden endişe duyuyor ve “her şeyi kaybedebileceğinden” korkuyordu. Neyse ki, ajansı onun yanındaydı ve ileride sadece kadın rollerini sürdürmesini kabul etti.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir