Muharrem İnce Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Muharrem İnce Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin söz sahibi en iyi isimlerinden biri olan Muharrem İnce Kimdir? Nereli? kaç yaşında? biyografisini paylaşıyoruz.

Muharrem İnce Kimdir?

Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 tarihinde Yalova’da doğmuştur.Annesinin ismi Zekiye babasının ismi ise Şeriftir.İlk ile Orta Öğrenim hayatını Yalova’da sürdürmüş ardındanda Lisans eğitimi almak için Bursa Uludağ Üniversitesine gitmiştir.Fizik Kimya Öğretmenliği bölümünü bitirdi.

Fizik Öğretmeni olarak uzunca zaman görev yaptı hatta Okul müdürlüğü görevindede bulundu.Çok fazla lisede bulundu ve özel dershanelerdede görev yapmıştır.Yalovaspor takımının basın sözcülüğü görevinide kısa bir süre yapmıştır.Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il Başkanlığındada bulunmuştur.

2002 Genel seçiminde CHP Yalova Milletvekili olarak TBMM girmeye hak kazandı.2007 genel seçimlerinde yine seçildi ve Mecliste bulunmaya devam etti.Türkiye Büyük Millet Meclisinde 25 Aralık 2009 yılında yaptığı konuşma ile çok sevildi.Bu konuşma yaklaşık 10 dakika sürdü ve çok fazla paylaşılan bir konuşma oldu.

2011 tarihinde yapılan genel seçimde yine Yalova’dan Milletvekili olmayı başardı.Türk Dili konuşan ülkeler kısacası TÜRKPA üyesi olmuştur.

Muharrem İnce evlidir ve eşinin ismi Ülkü İncedir.1 çocukları bulunmaktadır.Halen TBMM görevine devam etmekte ve aynı zamanda CHP Grup Başkan Vekilliği görevini yapmaktadır.2012 tarihinde ise Buyurun Sayın İnce isimli kitap yazmıştır.Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın