Murat Balcı Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Murat Balcı Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Bir çok alanda kendisine güvenen sunuculuk, oyunculuk ve müzik besteleri yaparak şarkılar söyleyen bir çok kişinin hayatını merak etmiş olduğu Gurbetçi isimlerden olan yakışıklı isim Murat Balcı kimdir kaç yaşında nereli? bakalım yakışıklı ismin biyografisi nasıl?

Murat Balcı Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

Murat Balcı, 24.05.1983 senesinde hayata gözlerini açmış olan bir isimdir.Doğmuş olduğu yer Almanya olan yakışıklı ismin yaşantısı 10 yaşına kadar Almanya’da geçmiştir.On yaşından itibaren ailesinin Türkiye’ye yerleşme kararınla beraber Türkiye’ye gitmişlerdir.Türkiye’nin en büyük Üçüncü şehri konumundaki İzmir ili gençlik dönemini geçirdiği yer olmuştur.

13 yaşından itibaren besteler oluşturmaya başlamış olan isim Onyedi yaşına geldiği sıralarda İzmir’de düzenlenmiş olan Ses Yarışmasına katılmıştır.Söylemiş olduğu parçayla beraber birinci olmuştur.Lise öğrenimini tamamlamasının ardından Üniversite için Ege Üniversitesi’nin İngilizce İşletme Bölümünü tercih ederek kazanmıştır.Bir taraftan Üniversite eğitimini sürdürürken bir taraftan ise Djlik yapmaya başlamıştır.Djliğin yanına kısa süre sonra tiyatroda eklenmiştir.

Show Tv ekranında 2004 senesinde gerçekleştiren oyunculuk yönünden son derece güzel bir yarışma olan Türkiye’nin Yıldızları adındaki yarışmaya katılmıştır.Bu yarışmayı Finale kalarak tamamlamış olan isim ardından ise Ünlü Sanatçılardan olan Zerrin Özer’in Vokalistliğini yapmıştır.Ardından ise okul sebebiyle tekrar İzmir’e gitmiş ve burada bir süre kadar modellik ile ilgilenmiştir.

Murat Balcı yoğunluk nedeniyle bir süre kadar Okuluna ara vermek istemiş ve bu nedenle okulunu dondurmuştur.Sonrasında Müjdat Gezen Sanat merkezine yazılmış burada 1 yıl kadar dersler almıştır.

2006 tarihinden itibaren Showmax adındaki kanalda sunuculuk yapmış olan ünlü kişi toplam bir buçuk yıl süresince bu programı sunmuştur.Bu programla ile toplam 303 defa izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

2006 senesinde kamera karşısına geçerek oyunculuk yeteneğinide göstermiştir.Yer almış olduğu ilk dizi En İyi Arkadaşım dizisidir.

murat-balci-biyografi

Murat Balcı Oynadığı Diziler

2006 – En İyi Arkadaşım
2007 – Doktorlar
2012 – Kanıt
2014 – Saklı Kalan
2015 – Günebakan

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın