Murat Boz Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Murat Boz Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Türkiye’nin en yakışıklı sanatçılarından biri olan yakışıklılığınla beraber bir çok bayanın hayran olduğu isimler arasında gösterilen Murat Boz kimdir kaç yaşında boyu kaç? ünlü yakışıklı sanatçının hayatı.

Murat Boz Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

7 Mart 1980 yılında Zonguldak Ereğli’de doğan Murat Boz, ilk ve orta öğretiminden sonra İstanbul şehrine yerleşti. Burada 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesine başladı ve eğitim hayatına bu üniversitede devam etme kararı aldı.Boyu 1.85 olan sanatçı okul bittikten sonra ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim almaya devam etti ve ardından sanat yaşantısı ağır bastı.Tabi üniversite okurken de içlerinde Tarkan’ın dahi olduğu pek çok şarkıcıya vokalistlik yaptı ve kendini geliştirdi.

2006 senesinde Aşkı Bulamam Ben isimli sola albümünü çıkarıp yoluna devam eden sanatçı, büyük bir kitleye erişti bu albümle ve tanıtımına durmadan devam etti. Ardından ilk stüdyo albümünü çıkarmak için stüdyoya kapanan Murat Boz, Maximum albümünü çıkardı ve yine adından sıklıkla söz ettirmeye başladı.

Çıkışını öven ödülleri arka arkaya kazanan ünlü şarkıcı, 2009 senesinde Şans isimli albümü çıkararak çalışmalarına ve kariyerine devam etti. En son çıkarmış olduğu Janti albümü ile adından oldukça söz ettiren şarkılara imza attı. Şarkıcılık hayatına 2014 senesinden itibaren oyunculuğu da ekleyerek yoluna devam eden Murat Boz, Hadi İnşallah adlı filmde oynayarak oyunculuk yeteneğini de sergilemiş oldu. 2016 senesinde çekilen Kardeşim Benim adlı filmde de başrol oynayan ünlü oyuncu, bu konudaki başarısı ile adından sıklıkla söz ettirmeye devam ediyor diyebiliriz.

O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yaparak da adından oldukça yoğun bir şekilde söz ettiren ünlü şarkıcı, çoğu kez projeleri ve çalışmaları ile gündeme gelmeyi seviyor. Özellikle gerek kariyerinde, gerek sanatsal yaşantısına dahil ettiği projelerde büyük hizmetlere imza atan Murat Boz, son albümü Janti ile elde ettiği başarıyı hala devam ettiriyor diyebiliriz.

Kendisine ait albümler ve single’lar dışında değişik ve farklı projelerde de yer alan Murat Boz, 2011 ve 2016 yılları arasında O Ses Türkiye’nin 2014 ve 2015 yılında jürilik de yaptığı için, alternatif eğilimlere dahil olmaya başladı. Oyunculuk, şarkıcılık, konserler ve filmler gibi pek çok projede yer alan ünlü şarkıcı, detaylı çalışmalarını durmadan sürdürecek gibi görünüyor. Tabi sadece bunlar değil, yaptığı diğer işleri de anlatalım. Mesela 2011 Aralık tarihinde yaşanan Van Depremi için, Van İçin Pop konserinde sahne aldı ve toplanan paralar ile birlikte Van deprem bölgesine yardımlar yapıldı.

GreenPeace tarafından yapılan Kuzey Kutbu koruması çalışmalarına da destek verdi. Bu ve bunun gibi ön plana çıkarılan birbirinden farklı çalışmaları ile gündemde yer almaya devam etti. Tabi bunların yanında bahsetmediğimiz reklam filmlerini de anlatalım. Ünlü şarkıcı, 2010 senesinden bu yana çeşitli reklam filmlerinde de oynadı ve boy gösterdi. Dondurma reklamları, içecek reklamları ve buna benzer pek çok projede, gerek sesi ile gerek ise oyunculuğu ile yer almaya devam etti.

Son olarak O Ses Türkiye programının Jüri üyeleri arasında bulunan sanatçı, programın en sevilen Jüri üyelerinden biridir.

Murat Boz kimdir, kaç yaşında, boyu ile ilgili yazımızı bitirirken sizde yorumlar yapabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.