Murat Dalkılıç Kimdir?

Murat Dalkılıç Kimdir?

Her zaman gündemde kalmayı başarmış genç kızlar tarafından oldukça popüler bir isim olan Murat Dalkılıç Kimdir? biyografisi.

Murat Dalkılıç Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Murat Dalkılıç 7 Ağustos 1983 İzmir Doğumludur.Hem ilkokul hemde ortaokul eğitimini Kuşadası’nda bitirmiştir.Küçük yaşlarda basketbol oynamış ve başarışınla beraber basketbolcu olmaya karar vermiştir.İlerleyen yaşınla beraber hem Müziğe hemde resime ilgi duydu bunlar arasından seçim yaptı ve tercihini Müzikten yana kullandı.15 yaşında olduğu sıralarda müzik grubu oluşturmuştur.Boyu 1.71cmdir.

17 Yaşına geldiğinde tekrar basketbol ile ilgilenmeye başladı ve profesyonel olarak Basketbol oynamaya başladı.1 sene kadar basket oynadıktan sonra basketbolu bırakarak daha yoğun şekilde tek müzik ile ilgilendi.

Murat Dalkılıç İlk albümünü 2008 senesinde müzik marketler aracılığı ile insanlara sundu.İlk albümü Kasaba ismindeki albümdür.Şarkılarındaki başarısı ile beraber listelerdede zirvede yer almıştır.Şarkı söylemenin yanısıra Piyano eğitiminede önem vermiş ve bir süre kadar piyano eğitimi almıştır.2012 senesinde Güzel Sanatlar Fakülesi oyunculuk bölümünü bitirdi.2013 senesinde ise Bilgi Üniversitesinde Master eğitimini almak üzere Üniversiteye yazılmıştır.

Özellikle yardıma muhtaç insanlar için programlara katılması birçok kişinin gözünde beğenilmiştir.Özellikle yardıma muhtaç kişilerle telefonda görüşmüştür.

murat-dalkilic-biyografi

Birçok ödülede imza atmış olan Murat Dalkılıç 2009 3 ödül birden almıştır.Bunlar Kral Tv Video Müzik ödüllerinde en iyi çıkış yapmış sanatçı, Altın Kelebek En iyi çıkış yapmış sanatçı, Boğaziçi Üniversitesi Medya Ödülü en iyi çıkış sanatçısıdır.2010 tarihinde ise iki ödül almıştır.

Çıkarmış Olduğu Albümler

2008 – Kasaba
2009 – Pardon
2009 – La Fontaine
2010 – Merhaba
2012 – Bir Güzellik Yap

Murat Dalkılıç Kimdir? için Yorumlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın