Murat Karataş kimdir, nerelidir, Murat Karataş kaç yaşında, kaç doğumlu, Murat Karataş mesleği, ne mezunu, ne iş yapıyor?

Murat Karataş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Ne İş Yapıyor?

Haber Global muhabirlerinden Murat Karataş’ın hayatını, biyografisini derledik. Murat Karataş kimdir, nerelidir, Murat Karataş kaç yaşında, kaç doğumlu, Murat Karataş mesleği, ne mezunu, ne iş yapıyor? İşte Murat Karataş hakkında detaylar.

Murat Karataş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Murat Karataş 1972 yılında dünyaya gelmiştir. Murat Karataş’ın doğum yeri Edirne’nin Uzunköprü ilçesidir. İlk, orta ve lise öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde tamamladı. Meslek hayatına ilk olarak 1994 yılında Ankara’nın Polatlı İlçesi’ndeki yerel bir televizyon kanalında başladı. 1996 yılında başladığı Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nü 2001 yılında tamamladı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Öğrenim hayatı boyunca Eskişehir’deki yerel medya kuruluşlarında yarı zamanlı olarak çalıştı. Diyarbakır’daki askerlik hizmetinden sonra İstanbul’da sırasıyla Birgün Gazetesi, TGRT Haber Televizyonu, TV8 ve Habertürk Televizyonu haber merkezlerinde görev yaptı. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık muhabirliği yaptı.

Haber Global’de muhabir olarak görevine devam etmektedir. Uzun bir süre boyunca Güneydoğu Anadolu, Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki çatışma bölgelerinde görev yaptı. Musul’un DAEŞ tarafından işgalini ve sonrasında kenti kurtarmak için başlatılan harekâtı yerinde izledi. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında sınır hattında görevliydi. Irak’ın kuzeyinde TSK tarafından gerçekleştirilen Kararlılık Harekâtı sonrası kurulan üs bölgelerine giren ilk televizyon muhabiri oldu. Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nde Suriye ve Rus savaş uçaklarının Türk jetleri tarafından düşürülmesine bizzat tanıklık etti. Görüntüler uluslararası ajanslar tarafından dünyaya servis edildi.

Murat Karataş hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir