Murat Kekilli kimdir nereli hayatı biyografisi

Murat Kekilli Kimdir?

Bir zamanların unutulmayan şarkılarından biri olan Bu Akşam Ölürüm isimli parçasıyla beraber ünlü olmuş, bu şarkısı bir çok tv kanalında ve radyoda sıkça dinlenmiş ünlü sanatçı Murat Kekilli kimdir? sanatçının biyografisi.

Murat Kekilli Kimdir Aslen Nereli Hayatı

Rock Müziğin sevilen isimlerinden Murat Kekilli, Aslen ve doğma büyüme Adanalı olan bir kişidir.Doğum tarihi 18 Nisan 1968 olan sanatçı uzun yıllar Adana’da yaşamış ve eğitimine de burada başlamıştır.Annesinin ismin Sıdıka, babasının ismi ise Mustafadır.

Ailesinin 2 çocuğundan biri olan sanatçının kendisinden 3 yaş küçük bir kardeşi vardır.Müzik yaşantısına ilk olarak piyano çalarak başlayan sanatçı ardından ise çeşitli müzik aletlerini çalmaya başlamıştır.Annesinin ismin Sıdıka, babasının ismi ise Mustafadır.

1989 tarihinde Askerlik vazifesini yerine getirmek amacıyla askere gitmiş olan isim 1991 tarihinde ise askerden dönmüştür.Askerden geldikten sonra 1 sene kadar herhangi bir çalışma içinde bulunmayan sanatçı, 1992 tarihinde katılmış olduğu Konservatuar sınavını kazanmış ve 1 sene kadar Konservatuar okuduktan sonra Konservatuar’ı bırakmıştır.

1994 tarihinde İstanbul’a giden sanatçı burada müzik çalışmalarını hızlandırdı ve Yolcular isimli grupla beraber çeşitli çalışmalar yaptı.

İlk olarak 1996 tarihinde albüm çıkartan sanatçı Vay Be Eşek Gözlüm isimli ilk albümünü insanların beğenisine sundu.Bu albümdeki Bu Akşam Ölürüm isimli parça insanlar tarafından çok sevildi.Bu albümle beraber Türkiye’nin tanınan bir sanatçısı oldu.

Bu albümden sonra bir çok albüm çıkartan sanatçı, son olarak Gümüş Teller isimli albümü çıkartmıştır.

Murat Kekilli Albümleri

2013 – Gümüş Teller
2010 – Kalbimdeki Darp
2006 – Bir Ahır Zaman
2004 – Avara
2002 – Yedialtı
1999 – Bu Aksam Olurum
1996 – Vay Be! Eşek Gözlüm

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir