Murat Tavlı Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Murat Tavlı Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yer almış olduğu projelerin başında diziler yer alan ve oynamış olduğu diziler içerisinde bir çok rolde oynamayı başarmış sempatik görünümünle beğenileri kazanmış oyuncu Murat Tavlı kimdir kaç yaşında nereli? ayrıntılarıyla işte bilgiler.

Murat Tavlı Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Murat Tavlı 1987’li olup, oyunculuğuna devam etmekte olan bir ünlüdür.Ünlü ismin dünyaya gelmiş olduğu il İstanbul olmasına rağmen baba tarafından Karadenizlidir.Eğitimini İşletme bölümünü bitirerek tamamlamış sonrasında ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro bölümüne girmiştir.Bu bölümü iyi bir şekilde tamamlamasından sonra tiyatrolara girerek profesyonel bir biçimde oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Profesyonelliğe ilk adımını atmış olduğu tiyatronun ismi E.S.E.K tiyatrosudur ardından ise İstanbul Şehir Tiyatrolarınla beraber Bakırköy Belediye Tiyatrosunda çalışmıştır.

Oyunculuğa yönelmesi çok değişik bir şekilde olmuştur.Bir gün okulda Edebiyat Öğretmeni ile ilgili taklit yaparken tam o sırada Edebiyat Öğretmeni içeri girmiş ve onu taklit yaparken görmüştür.Bu tip durumlarda çoğu zaman disiplin cezası verilebilmesine rağmen disiplin yerine Okulda kurulmuş tiyatro kulübüne gönderilmiştir.Bu şekilde oyunculuk hayatıda o zamanlardan itibaren amatör olarak başlamıştır.

visum china
visum china

Murat Tavlı Çok sayıda tanınmış markaların reklamlarında roller aldı ve sonra dizilere geçti.İlk olarak 2011’de Farklı Desenler isimli dizide oynadı.Diziye 2. sezondan itibaren başladı ve 2 ile 3. sezonda bulundu.

Yer almış olduğu projelerle beraber bu zamana kadar 2 defa en iyi erkek oyuncu seçilmiştir.Kitap yazarlığıda yapmış olan oyuncu iki tane de kitap çıkarmıştır.

Hayvanları çok seven ünlü erkek oyuncu vaktininin bir bir çoğunluğunuda onlarla ilgilenerek geçirmektedir.Tuttuğu takım ise Galatasaraydır.Galatasaray’ın maçlarını sürekli takip ederek takımına destek vermektedir.

Oyuncu en büyük hedefinin ise ileri zamanlarda Türkiye’de büyük bir ses getirecek projelere imza atmak olduğunu söylemiştir.

murat-tavli-biyografi

Murat Tavlı Oynadığı Diziler

2010 – Yahşi Cazibe
2011 – Farklı Desenler
2013 – Küçük Kıyamet
2014 – Hıyanet Sarmalı
2015 – Yeşil Deniz (Doktor)
2016 – No 309 (Samet)

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir