Murat Ünalmış Kimdir? Boyu Kilosu Nereli?

Murat Ünalmış Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Lale Devri ile Yer Gök Aşk arasındaki diziler onun bu kadar seveni olmasında en büyük paya sahip dizilerdir.Bu iki dizide yıldızı parlamış yakışıklı ve karizma isimlerden Murat Ünalmış kimdir? kaç yaşında, nereli ve boyu kaçtır? bütün yanıtları güncel şekilde makalemizde.

Murat Ünalmış Kimdir? Biyografisi

23 Nisan 1981 günü Kayseri’de dünyaya gözlerini açan Murat Ünalmış, ortaokul yıllarına kadar Kayseri’de yaşamını sürdürmüş akabinde ise İstanbul’a giderek burada basketbol oynamaya başlamıştır.Lise tarihlerinde Fenerbahçe Basketbol takımında oynayan isim 20 yaşında basketbolu bırakmış ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Murat Ünalmış’ın boyu 1.87 cm, kilosu ise 84’dür.Burcu ise Boğa’dır.

Oyunculuk serüvenine başlamadan önce Akademi İstanbul’a yazılmış olan Murat Ünalmış, burada görmüş olduğu eğitimin neticesinde 2003 yılında “Kurşun Yarası” isimli dizide rol alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.Bu diziden sonra sırasıyla “Sınırlı Aşk” ve “Celal Oğlan” dizilerinde oynamıştır.

Rol aldığı diziler içerisinde en fazla bölümde yer aldığı dizi “Yer Gök Aşk” dizisi olmuştur.kimdirkim-com Bu dizinin başrolünde oynayan oyuncu, 3 sezon bu dizide bulunmuştur.

2016 yılında “Sevda Kuşun Kanadında“, 2017 yılında “Deli Gönül” ve 2018 tarihinde başlayan “Bir Zamanlar Çukurova” oyuncunun rol aldığı son dizilerdir.

Murat Ünalmış Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2003 – Kurşun Yarası
2003 – Sınırlı Aşk
2004 – Celal Oglan
2005 – Üç Kadin
2006 – Şöhret
2008 – Rüzgar
2009 – Gecenin Kanatları (film)
2009 – Güneşi Gördüm (film)
2010 – Lale Devri
2011 – Yer Gök Ask (Yusuf)
2013 – İnadına Yaşamak
2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Arif)
2017 – Deli Gönül (Mehmet)
2018 – Bir Zamanlar Çukurova (Demir)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir