Murat Yıldırım Kimdir Biyografisi Yaşı Kaç Aslen Nereli?

Murat Yıldırım Kimdir Nerelidir Kaç Yaşında?

Genelde dizilerde Ağır abi olarak gördüğümüz başarılı erkek oyunculardan biri olan Murat Yıldırım kimdir nerelidir kaç yaşında?

Murat Yıldırım Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

Murat Yıldırım 1979 tarihinin 13 Nisan günü İç Anadolu bölgesinin büyük geniş araziye sahip olan ili Konya’da hayata gözlerini açmıştır.Konya doğumlu olmasına rağmen Aslen nereli diyorsanız Mardinli bir ünlümüzdür.Babası’nın Öğretmenlik yapması sebebi ile tayini buraya çıkmış ve o sırada çocukları olmuştur.Boyu 1.82’dir.

Üniversiteyi Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumuştur.Okumuş olduğu bölümde Üniversite okurken bir taraftanda okulun tiyatro bölümüne girmiş ve 3 sene boyunca burada roller alarak sahneye çıkmıştır.

Üniversitedeki arkadaşlarının desteği ile beraber Televizyon’a adım atmış ve 2003 tarihinde ilk kez bir dizinin oyuncusu olmuştur.Ölümsüz Aşk adı verilen dizi toplam 11 bölüm kadar sürmüş ve bu dizide küçükte olsa bir rol oynamıştır.2004 tarihinde Bütün Çocuklarım dizisinde oynamaya başladı ve Mesut’u canlandırdı.

visum china
visum china

2006 senesinde Fırtına adındaki dizide başrol oynadı ve ünü arttı.Bu diziden sonra Asi adındaki dizide Demir karakterini canlandırdı.Asi dizisi başladığı günden son bölüme kadar çok başarılı bir dizi oldu.

2009 tarihinde Asi dizisinin bitmesinin ardından Aşk ve Ceza dizisinde yine başrol oyuncu olarak bulundu.2012 tarihinde Suskunlar Ecevit karakteri ile karşımıza çıktı.

murat-yildirim-biyografi

Murat Yıldırım Oynadığı Diziler Nelerdir?

1999 – Ayrılsak da Beraberiz
2003 – Hayat Bilgisi
2004 – Bütün Çocuklarım
2006-2007 – Fırtına
2008-2009 – Asi(Demir)
2009 – Ey Aşk Nerdesin
2009-2010 – Aşk ve Ceza(Savaş)
2012 – Suskunlar

visum china
visum china

Bir Yorum

  1. kim milyoner olmak isteri sunuyor ama bir dizide gormek isteriz. oyunculugu harika.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir