Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kimdir, nereli, Mustafa Cengiz'in hayatı, Mustafa Cengiz biyografisi

Mustafa Cengiz Kimdir, Hayatı, Biyografi, Aslen Nereli?

37. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz kimdir, nereli, Mustafa Cengiz’in hayatı, Mustafa Cengiz biyografisi tüm detayları ile yazımızdadır.

Mustafa Cengiz Kimdir, Hayatı, Nereli?

Mustafa Cengiz 25 Aralık 1949 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk iş insanı, spor yöneticisi ve eski bürokrat. 37. Galatasaray Başkanıdır. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Köy-Koop Merkez Birliğinde kurucu uzman olarak görev aldı. Ardından TANSA Genel Müdürlüğü yaptı. 12 Eylül Darbesi’nden sonra memuriyetten ayrılarak Orta Doğu ülkelerinde çalışmaya başladı. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Türkiye Akaryakıt Bayileri ve Gaz İşverenler Sendikasında genel başkanlık yaptı, İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği görevini üstlendi. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyeliğini yaptı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

visum china
visum china

20 Ocak 2018 yılında Galatasaray Başkanı oldu. Başkanlık yaptığı dönemde Galatasaray, 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında Süper Lig’de şampiyon olmuş, 2018-19 Türkiye Kupası’nı ve 2019 Türkiye Süper Kupası’nı kazanmıştır. 22 Haziran 2021 tarihinde görevinden ayrılmıştır.

Mustafa Cengiz 28 Kasım 2021 tarihinde vefat etmiştir.

 

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir