Mustafa Denizli kimdir Kaç yaşında nereli?

Mustafa Denizli Kimdir?

Futbol oynadığı seneler içersinde elle sayılı gösterilen futbolculardan biri olan ardından Teknik Direktör olarakta başarı çizgisinden hiç düşmemiş teknik direktör Mustafa Denizli kimdir nereli kaç yaşında?

Mustafa Denizli Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Mustafa Denizli İzmirli 1949 doğum tarihli bir isimdir.İzmir’in Çeşme ilçesinde hayatının en güzel yılları geçmiştir.Profesyonel olarak futbol oynamaya 1965 tarihinde İzmir’in Çınarlarından Altay futbol takımında başlamıştır.Çok uzun süreler boyunca Altay forması giymiştir.Altay’da oynarken çok iyi maçlar çıkarmış ve 17 sene boyunca gelen güzel tekliflere rağmen Altay takımında oynamaya devam etmiştir.1980 tarihinde Süper Ligin gol krallığını kazandı.33 defa Milli takım forması ile sahaya çıktı.

Altay takımında senelerce oynadıktan sonra futbolu bırakma kararı almadan 1 sene önce Galatasaray takımına gitti.1983 tarihinde transfer olduğu Galatasaray’da 1 sene oynadı ve futbolu bıraktıktan sonra Galatasaray’ın yardımcı teknik direktörü oldu.3 yıl süresince yardımcı teknik direktör oldu ve 1987 tarihinde takımın başına geçti.1987 tarihinde Galatasaray Teknik Direktörü olduğu ilk sene takımı Şampiyon yapmıştır.

Mustafa Denizli Galatasaray’ı sadece lig Şampiyonu yapmakla kalmamış, aynı zamanda Şampiyon Kulüpler kupasında büyük başarı sağlayarak yarı finale kadar çıkmasını sağlamıştır.1989 tarihinde Galatasaray’dan ayrılmış ve Almanya 2. lig takımında kariyerine devam etmiştir.1990 tarihinde Almanya’da bulunduğu takımdan tekrar Galatasaray’a dönmüştür.4 yıl boyunca Galatasaray’ın başında kalmış ve 90-91 sezonları arasında Türkiye Kupasını kazandırmıştır.

1994 senesinde Galatasaray’dan Kocaelispor takımınının başına geçmiştir.Kocaelispor takımında 2 sene boyunca Teknik Direktör olarak görev yapmıştır.1996-2000 tarihlerinde Türk Milli Takımın başına tekrar geçmiş ve Çeyrek finale Milli Takımımızı çıkartmıştır.

Mustafa Denizli 2000 yılında Fenerbahçe’nin başına getirildi.İlk senesinde Fenerbahçe Takımı şampiyon oldu.Fenerbahçe tarihinin en önemli Türk teknik direktörü kendisi olmuştur.Çünkü Fenerbahçeyi o yıllarda ilk defa Şampiyon yapan tek Türk teknik adam ünvanını almıştır.2003 tarihinde Manisaspor’un başına geçti ve 1 sene bu takımda durdu.2004 tarihinde İran’ın Pas takımına gitti.

Mustafa Denizli kimdir nerelidir kaç yaşındadır hakkındaki her detayı size sunduğumuz biyografiyi burada bitiriyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir