Mustafa Destici Kimdir Biyografisi

Mustafa Destici Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Yıllardır Büyük Birlik Partisi’nin genel başkanlığı görevini yapan Mustafa Destici Kimdir nereli kaç yaşında biyografisi.

Mustafa Destici Kimdir Biyografisi

BBP Genel Başkanı 1966 tarihinde Eskişehir ili Günyüzü ilçesinde dünyaya geldi.İlk okulu doğduğu yer Günyüzünde, orta ile lise öğrenimini ise Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi.1988 tarihinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirmiş ve 1993 tarihinde kadar Öğretmen olarak görev yapmıştır.Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesinde yapmıştır.

1978 tarihinde Ülkü Ocaklarında görev almış ve 12 Eylül Darbesi’nden sonra kurulmuş ilk Ülkücü Gençlik teşkilatında Genel Başkan yardımcısı olarak görev aldı.1992 tarihinde Nizam-ı Alem ocaklarında görev almış 2007 tarihine kadar hem Nizam-ı Alem hemde Alperen Ocakları’nda aktif olarak bulunmuştur.

Mustafa Destici 1993 tarihinle beraber Malatya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Görev almış ve aynı tarihte Gazi Üniversitesi’nde araştırma görevliside olmuştur.2000 tarihine kadar Gazi Üniversitesinde Akademisyen olarak kalmıştır.2000 tarihinden sonra Tarım Bakanlığında görev aldı ve 2007 tarihine kadar olan zamanda burada bulundu.15 Nisan 2007 tarihinde yapılan 2. Olağanüstü Büyük Kurultay’da 17 yıllık memur mesleğinden istifa etmiş ve BBP’ne katılmıştır.MYK üyeliğine seçilmiş ve Mali işlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcılığına getirilmiştir.

Mustafa Destici 9 Kasım 2008 tarihinde yapılan Kurultay’da tekrar MKYK üyeliğine seçilmiş ve Teşkilatlar sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı olmuştur.

3 Temmuz 2011 tarihinde yapılan Büyük Birlik Partisi Olağanüstü Kongresi’nde Genel Başkanlığa seçildi.Kendisi Evlidir ve 3 çocuğu bulunmaktadır.İyi derecede Arapça ile İngilizce bilmektedir.Halen Genel başkanlık görevinde bulunan isim 2015 genel seçimleri öncesi Saadet Partisinle ittifak yapıp seçime öyle girme kararı almışlardır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.