Mustafa Karataş kimdir? nereli kaç yaşında?

Mustafa Karataş Kimdir?

2004 tarihinden beri sürekli olarak Televizyon Programlarında bulunan ünlü isim Mustafa Karataş ile ilgili çok sayıda ayrıntı konumuz aracılığı ile sizlerle.

Mustafa Karataş Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

20 Mart 1961 yılında Sivas’ta hayata gözlerini açan Mustafa Karataş, uzun süre Karabük’te yaşamış ve çocukluğunu Karabük’te geçirmiştir.İlkokul eğitimine burada başlayan isim, liseye kadar burada ailesi ile yaşamış ardından ise Kastamonu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmüştür.

Lise sonrası Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde eğitim görmüş olan ünlü isim, ardından ise Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır.2000 tarihinde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde çalışmaya başlayan isim burada Y.Doçent olarak çalışmış, 2008 tarihinde ise Doçent ünvanını almıştır.2013 tarihinde Profesör ünvanı elde eden Mustafa Karataş, 2004 yılınla birlikte ekranlarda bulunmaya başlamıştır.

İlk olarak ekranlara “Cuma Sabahları” ve “Muhabbet Kapısı” isimli programlarla çıkmış olan isim, ardından ise Show Tv ekranlarına geçerek yayınlarına bu kanalda devam etmiştir.Programda izleyicilerden gelen sorulara cevap verilmektedir.

4 tane çocuk sahibi olan ünlü isim, iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir