Mustafa Keser Kimdir?

Mustafa Keser Kimdir?

Müzik yaşantısına uzun yıllar önce başlamış ve çok sayıda kişinin özellikle televizyonlarda vermiş olduğu müzik programlarıyla tanımış olduğu önemli sanatçılardan biri olan Mustafa Keser kimdir? sanatçının hakkında cevabını aramış olduğunuz soruların bir çok yanıtı makalemizde.

Mustafa Keser Kimdir Nereli Biyografisi

Sanatçı Mustafe Keser 73 yaşında Elazığlı olan bir isimdir.Ailesinin 2 çocuğundan biri olmuş olan şarkıcının 1 tane kardeşi bulunmaktadır.Okula Elazığ’nın Maden ilçesinde başlamış ve ardından ortaokulu bitirene kadar burada bulunmuştur.Lise eğitimi sebebiyle Diyarbakır’a gitmiş olan şarkıcı bir süre burada lise eğitimini alıp ardından ise Sivas’a giderek burada liseyi bitirmiştir.Ortaokul senelerinden itibaren keman ile beraber ud çalmaya başlamış olan isim lise eğitimini bitirmesinin ardından okul hayatına devam etmedi.1945’li olan şarkıcı 1965 senesinde İstanbul’a gitmiştir.

İstanbul’da iken bir süre kadar gazinolarda bulunmaya başladı ve burada şarkı söyledi.Ardından Vatani görevi nedeniyle bir süre müzik işlerine ara verdi ve Vatani görevini tamamlamak için Asker’e gitti.

Vatani görevinini tamamlamasının ardından İzmir’e taşındı ve burada yaşamaya başladı.Annesiyle babası ayrılması sebebinle annesi ile beraber kardeşi ile beraber yaşamaya başladı.15 sene süresince İzmir ilimizde yaşamını sürdürdü ve çok sayıda müzik aletini çalma konusunda eğitimler alarak mükemmel derecede müzik konusunda bilgi sahibi oldu.

Mustafa Keser 1975 senesinle beraber Trt tarafından düzenlenmiş olan yarışmaya katıldı.Katılmış olduğu ses yarışmasında Türk Sanat Müziği konusunda birincilik elde etti ve bu elde etmiş olduğu birincilikten sonra sanatçı olarak görevler almaya başladı.Bir yandan ise müzik konusunda eğitimlerini sürdürdü.

Mustafa Keser 1982 senesinde tıpkı 1975 senesinde olduğu gibi Trt tarafından düzenlenen yarışmaya katıldı ve yine bu yarışmanın kazananı oldu.Uzunca süre Trt Radyosu’nda çalışmaya başlamış ama 1989 senesinde Trt’den ayrılmıştır.O yılların ardından İstanbul’a gitmiş ve yaşamınıda burada sürdürmüştür.

1995 senesinden itibaren ekranlarda gözükmeye başlayan sanatçı Hbb televizyonunda çalışmaya başlamıştır.Bu programda kişilerden gelen istekler doğrultusunda şarkılar okumuştur.Programın kısa süre içerisinde tutmasıyla beraber önce Kanal 6 ekranlarına transfer olmuş ardından ise Samanyolu Tv televizyonunda programla izleyicilerin karşısına geçmiştir.En son olarak Flash Tv’de programı canlı sunan ünlü isim ardından ise programını bitirmiştir.Bu zaman dilimleri içerisinde sunmuş olduğu bu programla çok sayıda ödül almıştır.

Halen Müzik yaşantısını sürdürmekte olan isim kendisine ait gazinoda şarkılarını sevenlerine seslendirmeyi sürdürmektedir.Evli olan sanatçı 1978 senesinde evlenmiştir.3 tane çocuğu bulunmaktadır.

Mustafa Keser en son olarak Trt televizyonun yeni yarışmalarından biri olan Sıra Sende isimli yarışma programında Jüri üyeliği yapmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Mustafa Keser Kimdir? için Yorumlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Mustafa Keser artık televizyonlarda neden yok? tekrar onu görmek istiyorum eskiden programlar yapardı izlerdik tekrar istiyoruz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın