Mustafa Sandal Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Mustafa Sandal Kimdir Nereli Biyografisi

Albümleri en cok satan kişiler arasında gösterilen en iyi erkek sanatçılardan biri olan özellikle Pop müzik konusunda son derece başarılı Türk şarkıcı Mustafa Sandal kimdir biyografisi.

Mustafa Sandal Kimdir Nereli Kaç Yaşında Biyografisi

[saritext]Mustafa Sandal kimdir[/saritext] 11 Ocak 1970 senesinde İstanbul Beşiktaş’ta dünyaya gelmiş sanatçımızdır.Babası Erzincanlı annesi ise Adanalıdır.Bir zamanlar sunuculukta yapan başarılı Sanatçı birçok şarkının sözlerinide kendi yazmıştır.Liseyi İsviçre’de okumuş ardından ise Amerika’da Üniversite’ye gitmiştir.Fakat Müzik sebebi ile Üniversiteyi 2,5 sene okuduktan sonra bırakmış ve Türkiye’ye dönüş yapmıştır.Spor yapmayı çok seven Sanatçı 7-8 yaşlarından beri müziğe ılımlı bir yaklaşım içinde olmuştur.Boyu 1.73’dür.

Ünlü Sanatçılara besteler vermiş olan Sanatçı profesyonel anlamda müziğe ise İstanbul’da başladı.Sibel Alaş, Asya, Ferda Anıl Yarkın, Deniz Arcak gibi daha ismini sayamadığımız bir çok kişiye beste vermiştir.Albüm çıkarmadan önce tecrübeye ihtiyacı olduğunu düşündü ve Power Fm’de bir zaman kadar Dj’lik yapmıştır.

Onun çıkış yapmış olduğu parça ise Onun Arabası var isimli şarkıdır.Bu şarkı Milyonlarca insanın ağzından uzunca süre düşmedi.1994 senesinde ise Suç bende isimli şarkısı cok tutuldu ve yaklaşık 1.5 milyon civarı kasedi satıldı.Bu yaşananlar sonucunda o Türkiye’nin en önemli sanatçılarından biri olmaya başladı.Türkiye’de 140 konser verdi Yurtdışında ise 30 konser ile bir rekora imza attı.O Ses Türkiye programında bir süre kadar Jürilik yaptı.

mustafa-sandal-biyografi

Mustafa Sandal Evli mi? 13 Ocak 2008 senesinde evlenen Sanatçı’nın eşinin adı Emine’dir.2 tane çocukları vardır.Birinin ismi Yaman diğerinin ise Yavuz’dur.

Mustafa Sandal Albümleri

1994 – Suç Bende
1996 – Gölgede Aynı
1998 – Detay
1999 – Araba
2000 – Akışına Bırak
2002 – Kop
2003 – Maxi Sandal 2003
2003 – Seven
2004 – İste
2005 – Yamalı Tövbeler
2007 – Devamı Var
2009 – Karizma
2010 – Her Devrin Devleri
2011 – Şıkır Şıkır (Ft. Gülben Ergen)
2012 – Organik
2013 – 2 Tas Çorba

Ünlü Sanatçı 2013 senesinde en son albümünü çıkarmıştır.Sevenleri yeni albümü beklerken sanatçı reklam filmlerindede oynamaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir