Naim Babüroğlu kimdir, nerelidir, Naim Babüroğlu kaç yaşında, Naim Babüroğlu mesleği, ne iş yapıyor

Naim Babüroğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir?

Gündem ile ilgili konularda televizyon programlarına katılan Naim Babüroğlu’nun hayatı ile ilgili detaylar araştırılmaya başlandı. Peki Naim Babüroğlu kimdir, nerelidir, Naim Babüroğlu kaç yaşında, Naim Babüroğlu mesleği, ne iş yapıyor? İşte Naim Babüroğlu hakkında detaylar.

Naim Babüroğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Naim Babüroğlu 1960 yılında dünyaya gelmiştir. Naim Babüroğlu’nun doğum yeri Hatay’dır. Naim Babüroğlu 1977 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni 1981 yılında Kara Harp Okulu’nu tamamladı. 1992 yılında Kara Harp Akademisi’ni, 1995 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi’ni bitirdi.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Piyade subayı olarak Takım ve Bölük Komutanı; Kurmay Subay olarak Tabur ve Alay Komutanı ile Tugay, Ordu ve Genelkurmay Başkanlığı’nda Karargâh Subayı görevlerinde bulundu. 1996-1997 yılında, Kuveyt ve Irak’ta Birleşmiş Milletler Gözlemci Misyonu’nda Askeri Gözlemci olarak görev aldı. 1998-2001 yılları arasında, Mons-Belçika’da NATO Karargâhında Kuvvet Plan subayı görevinde bulundu. Tuğgeneral rütbesindeyken 2011 yılında emekli oldu. ABD Oklahoma Üniversitesinde İnsan İletişimi ve İlişkileri (Human Relations) konusunda Yüksek Lisans yapmıştır. Cumhuriyet tarihinde doktora çalışmasına devam etmektedir.

Naim Babüroğlu Kitapları

  • 2016 – Bir devletin çöküşü: stratejik Derinlik’ten Bozguna
  • 2016 – Beni hatırlayınız: Cumhuriyet’in sonbaharı
  • 2017 – En uzun gece : 15 Temmuz’a giden süreç : o gece yaşananların gerçek hikayesi : OHAL gölgesinde Türkiye
  • 2017 – Çanakkale 1915 Almanların büyük tuzağı
  • 2017 – Kemalyeri
  • 2018 – Çöküş mü? Çıkış mı?
  • 2020 – Cumhuriyetin Sonbaharı
  • 2020 – 22 Gün 22 Gece Sakarya: Mustafa Kemal Paşa’nın Sakarya’da En Sıkıntılı Günleri
  • 2021 – Tarihin Kıskandığı Lider

Naim Babüroğlu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir