Natalie Portman Kimdir, Biyografi, Yaşı, Eşi Kim?

Natalie Portman Biyografisi: Natalie Portman olarak bilinen Natalie Hershlag, Kudüs doğumlu Amerikalı aktris, yönetmen ve yapımcıdır.

1994 yılında 12 yaşındayken aksiyon-drama filmi Léon: The Professional ile oyunculuğa adım attı. Tiyatroya ilk adımı 1998 yılında lisedeyken oldu. İlk olarak 1998 yapımı The Diary of a Young Girl adlı Broadway tiyatrosunda bir dramada yer aldı. Natalie, 1999 yılında Star Wars: Bölüm I – The Phantom Menace’deki Padmé Amidala rolünü canlandırarak ilgi odağı oldu ve uluslararası tanınırlık kazandı. Portman ayrıca Marvel süper kahraman filmleri Thor (2011) ve Thor’da Jane Foster rolünü canlandırmasıyla da ünlüdür.

Eğitimini Maryland, Rockville’deki Charles E. Smith Yahudi Günü Okulu’nda yaptı ve ayrıca Nassau County’deki Solomon Schechter Günü Okulu olan bir Yahudi ilkokuluna gitti. Ayrıca Amerikan Tiyatro Dans Atölyesi’nde bale ve modern dans eğitimi aldı ve ayrıca Usdan Yaratıcı ve Gösteri Sanatları Merkezi’ne düzenli olarak katıldı. Natalie, Harvard Üniversitesi’nden aldığı psikoloji alanında lisans derecesine sahiptir. Ayrıca ileri İbrani edebiyatı ve Nörobiyoloji okudu.

Doğum tarihi

visum china
visum china

9 Haziran 1981

Doğum Yeri

Kudüs

Kariyer

 

  • Natalie, bir pizza restoranında bir Revlon ajanı tarafından fark edildi ve ondan on yaşında bir çocuk model olmasını istedi.

 

  • Oyunculuk kariyerine 1994 yılında 12 yaşındayken aksiyon-drama filmi Léon: The Professional ile başladı.

 

  • Ayrıca 1996’da Baz Luhrmann’ın yönettiği Romeo + Juliet filminde Leonardo DiCaprio’nun karşısına çıktı, ancak daha sonra stüdyo yöneticileri onu rol için çok genç bulduğunda ayrıldı.

 

  • 1998’de, Aralık 1997’den Mayıs 1998’e kadar Music Box Tiyatrosu’nda sahnelenen Anne Frank’in Günlüğü’nün Broadway tiyatro uyarlamasında Anne Frank rolünü canlandırdı.

 

  • Ayrıca 2006’da televizyon skeç komedi şovu Saturday Night Live’ın bir bölümüne ev sahipliği yaptı.

 

  • İlk İngilizce filmi 2007’de My Blueberry Nights oldu.

 

  • Ayrıca 2008 yılında The Other Boleyn Girl filminde Scarlett Johansson ile birlikte rol almıştır.

 

  • Ayrıca 2010 yılında Amerikan psikolojik korku filmi Black Swan’da rol aldı.

 

  • Portman daha sonra 2011’de Ashton Kutcher’ın karşısında bir romantik komedi filmi No Strings Attached’de yer aldı.

 

  • Daha sonra Jane Foster rolünü canlandırdığı 2011 filmi Thor’da Marvel Sinematik Evreni’ndeki ilk çıkışını yaptı. Jane Foster rolüne Thor: The Dark World 2013’te devam etti.

Natalie Portman Ailesi

9 Haziran 1981’de Kudüs şehrinde doğdu. Babasının adı İsrailli bir jinekolog olan Avner Hershlag’dır. Annesinin adı Shelley Stevens.

Natalie Portman Evli mi?

Natalie Portman evli. 4 Ağustos 2012’de Fransız koreograf Benjamin Millepied ile evlendi. Çiftin 2011 doğumlu Aleph adında bir oğlu ve 2017 doğumlu Amalia adında bir kızı olmak üzere 2 çocuğu var. 2009’dan beri birlikteler ve çıkıyorlar.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir