Nazlı Ilıcak Kimdir?

Nazlı Ilıcak Kimdir?

Aktif siyasette senelerce bulunmuş ardından siyaseti bırakıp gazetecilik mesleğini yapmaya başlayan ve son olarak Fetö’nün medya ayağında yapılan operasyonlar neticesinde tutuklanmış Nazlı Ilıcak kimdir? biyografisi.

Nazlı Ilıcak Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Nazlı Ilıcak kimdir 1944 tarihinde Babasının mesleği sebebi ile Ankara’da bulundukları zamanda dünyaya gelmiştir.21 ile 22. Hükümetler içersinde Bakanlık görevinde bulunmuş Muammer Çavuşoğlu babasıdır.Annesinin ismi ise İhsan’dır.Abisi ise Ömer Çavuşoğludur.Çocukluk yılları Ankara’da geçmiş ve TED Ankara Koleji’nde ilk eğitimine başlamıştır.Ardından Yatılı olarak kazandığı İstanbul Fransız Kız Lisesine gitmiş 1963 tarihinde buradan mezun olmuştur.

Üniversiteyi Türkiye’de değil İsviçre’de okumuş ve Lozan’da bulunda Siyaset Bilim fakültesini tamamlamıştır.Mezuniyet tarihi 1967’dir.2 yıl sonra 1969 tarihinde Tercüman Gazetesinin sahibi konumunda olan Kemal Ilıcak ile evlenmiştir.Evlendiği ilk senelerde gazetecilik ile ilgilenmeyen Nazlı Ilıcak ardından gazetecilik ile ilgilenmeye başlar.İlk başlarda Tercüman gazetesinin köşe sayfalarında yazılarını yazar.

Yazılarının beğenilmesi sonucunda Başyazar olarak yazılarını yazmaya devam eder.12 Eylül sonrasında Tercüman’da yazmış olduğu yazılar sebebi ile çoğunlukla mahkemelik olmaya başlar.Bu mahkeme cezalarından birinde 3 ay kadar ceza alarak cezaevine gönderilir.5 ocak 1983 tarihinde ise Cezaevinden çıkartılır.

1991 tarihinde Trt ekranlarında Söz Mecliste adında programı yapmış daha sonra Kanal 7’ye geçmiştir.1999 tarihinde Akşam gazetesinde yazmış olduğu köşe yazısı sebebi ile hakkında dava açılmış ve o zamanlar 1 milyar lira tazminat ödemiştir.18 Nisan 1999 tarihinde Milletvekili adayı olmuş ve Fazilet Partisi’nden İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

Aynı sene içersinde TBMM’ne seçilen Merve Kavakçı meclise Türbanla gelmesi sebebi ile bazı kişiler tarafından eleştirilmiş ama Nazlı Ilıcak bu eleştirilere tepki vermiştir.22 Haziran 2001 senesinde Anayasa Mahkemesi Fazilet Partisi’nin kapanması konusunda kar alınca Vekilliği düşmüş ve 5 sene boyunca siyasete giremez yasağı almıştır.2011 genel seçimlerinde Ak Partiden Milletvekili adayı olmak istemiş ama kabül edilmemiştir.

Birçok gazetenin yazarlığını yapmıştır.Bunların başlıcaları Tercüman, Hürriyet, Meydan, Yeni Şafak, Bugün ve Takvim gazeteleridir.En son Sabah gazetesinde yazarlık yaparken 2013 tarihindeki Yolsuzluk operasyonları nedeniyle yazmış olduğu yazılarla Sabah yöneticileri ile farklı fikirde olduğu sebebi ile işten ayrılması istenmiştir.

Nazlı Ilıcak iki defa evlenmiştir.İlk evliliğini Kemal Ilıcak ile yapmış 1993 tarihinde eşi beyin kanaması geçirerek ölmüştür.2 tane çocuğu vardır.Biri kızı biri erkektir.İkinci evliliğini ise 1994 tarihinde Emin Şirin ile yapmış 2003’de ayrılmışlardır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın