Necati Şaşmaz Kimdir Biyografisi Nereli Kaç Doğumlu?

Necati Şaşmaz Kimdir? Necati Şaşmaz Kaç Yaşında Nereli?

Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı Polat Alemdar rolü ile tanınan Necati Şaşmaz’ın hayatını, biyografisini derledik. Peki Necati Şaşmaz kimdir, kaç yaşında, Necati Şaşmaz nereli, Necati Şaşmaz evli mi, kaç kez evlendi, Necati Şaşmaz’ın mesleği, ne iş yapıyor? İşte Necati Şaşmaz hakkında detaylar.

Necati Şaşmaz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Necati Şaşmaz 15 Aralık 1971 tarihinde dünyaya gelmiştir. Necati Şaşmaz’ın doğum yeri Elazığ’dır. Zaza asıllı olan Necati Şaşmaz, Abdulkadir ve Sahil Şaşmaz çiftinin oğludur. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Necati Şaşmaz’ın gerçek mesleği turizmciliktir. Üniversite sınavını kazanamayınca ilk olarak Kanada’ya ardından Amerika’ya gitti. Amerika’da 6 yıl yaşayan Necati Şaşmaz, çalışma ve oturma izni sağlayan yeşil kartı aldı. Askerliğini 1999 Gölcük Depremi’nden sonra bedelli olarak Kütahya’da 28 gün yaptı. 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyaret ve tatil için geldiği sırada geri dönüş için uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika’da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika’ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine Amerika’ya dönmekten vazgeçti. Bir süre sonra Ukrayna’ya giden Necati Şaşmaz, daha sonra yine Türkiye’ye döndü.

visum china
visum china

Hayatına Türkiye’de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara’da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden kardeşi Raci Şaşmaz aracılığıyla Osman Sınav’la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceği beklentisiyle görüşmeye gitti. Osman Sınav’ın “Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum.” sözlerine düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz; özel hayatının kalmadığını, “Beni sadece Ankara’da ismimle çağırıyorlar, İstanbul’da herkes Polat diyor.” sözleriyle dile getirdi. 2009’da Yazete adında bir haber sitesi kurmuştur.

necati-sasmaz-biyografi

Necati Şaşmaz Evli mi?

2001 yılında iş için gittiği ABD’de Claire B. ile evlendi vee o yıl içinde boşandı. 2004-2008 yılları arasında oyuncu Yasemin Öztürk ile ilişkisi vardı. Daha sonra 2010 yılında oyuncu Nur Fettahoğlu ile ilişkisi başlayan Necati Şaşmaz’ın 2012 yılında ilişkisi bitti ve ayrıldıktan kısa bir zaman sonra, 12 Aralık 2012 tarihinde Ömer Lütfi Mete’nin yeğeni Nagehan Kaşıkçı ile evlendi. Bu evliliğinde Ali Nadir ve Yusuf Emir adında iki oğlu vardır. 2019 yılında taraflar çekişmeli boşanma davası açtı.

Necati Şaşmaz Boyu Kaç?

Necati Şaşmaz 1.75 boyundadır.

Necati Şaşmaz Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 • 2003 – Kurtlar Vadisi (Polat)
 • 2005 – Ekmek Teknesi
 • 2006 – Mavi Rüya
 • 2006 – Kurtlar Vadisi Irak
 • 2007 – Kurtlar Vadisi Terör
 • 2007-2016 – Kurtlar Vadisi Pusu
 • 2010 – Halil İbrahim Sofrası
 • 2011 – Kurtlar Vadisi Filistin
 • 2012 – Kurt Kanunu
 • 2015 – Kara Kutu
 • 2017 – Kurtlar Vadisi Vatan

Necati Şaşmaz hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir