Nergis Kumbasar Kimdir Boyu Yaşı Biyografisi

Nergis Kumbasar Kimdir?

Oyunculuk ve sunuculuk yapmaya devam eden, ekranların en tecrübeli isimlerinden biri olan ünlü isim Nergis Kumbasar kimdir? kaç yaşında, boyu kaç? cevaplarını ve daha bir çok ayrıntıyı öğrenmek için hemen makalemizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Nergis Kumbasar Kimdir? Biyografisi

25 Mayıs 1963 günü Başkent Ankara’da doğan Nergis Kumbasar, 1.75 cm boyu, 62kg kilosu ile bir çok genç kızdan daha güzel bir fiziğe sahiptir.İkizler burcuna sahip olan isim, aslen ise Rize kökenlidir.Babasının mesleği Doktor olan ünlü isminin 1 tane erkek kardeşi bulunmaktadır.Ankara Kolejini bitirdikten sonra, Mankenlik eğitimi alan isim Üniversiteyi de tamamlamadan bırakmış ve mankenlik yapmıştır.

Mankenliği sürdürdüğü vakitlerde gelen tekliflerle birlikte reklamlarda oynamaya başlayan isim ardından ise televizyon filmleri ve dizilerinde oynamıştır.Oyunculuğa ilk başlamış olduğu yıl 1985 senesidir.”Dokuzuncu Hariciye Koğuşu” isimli dizide oynayarak başlamış olduğu sektöre, 1989 tarihinde “Sevmek ve Ölmek Zamanı” isimli filmle devam etmiştir.

1989 yılında ünlü şovmenlerden biri olan ve Türkiye’nin yakından tanıdığı Mehmet Ali Erbil ile evlenmiş olan [saritext]Nergis Kumbasar[/saritext], 1996 tarihinde ise karşılıklı şekilde anlaşarak boşanmışlardır.Bu evlilikten çiftin “Yasmin” isimli bir kızı vardır.

2009-2011 sezonlarında “Papatyam” isimli dizide 4 sezon rol alan isim böylelikle oyunculukta da kendini göstererek ünlenen bir kişi olmuştur.2017’de “Çat Kapı Aşk” filminde rol alan isim, 2018 yılında da “Darısı Başımıza” dizisinde oynamıştır.

Trt’de bir dönem Sağlık programı sunmuş olan isim, en son ise Star Tv ekranlarında “Nergis Zamanı” isimli programı sunmuştur.

Nergis Kumbasar Rol Aldığı Dizi ve Filmler

1985 – Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
1989 – Sevmek ve Ölmek Zamanı (Film)
2000 – Eyvah Kizim Buyudu
2005 – Capkın
2006 – Acemi Cadi
2009 – Papatyam
2013 – Neva (Film)
2015 – Kiralik Ask
2017 – Türk Malı
2017 – Çat Kapı Aşk (Film)
2018 – Darisi Başımıza

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir