Neslihan Yargıcı kimdir, Neslihan Yargıcı'nın hayatı, biyografisi, Neslihan Yargıcı kaç yaşında, Neslihan Yargıcı nereli?

Neslihan Yargıcı Kimdir? Neslihan Yargıcı Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Ünlü modacı Neslihan Yargıcı kimdir, Neslihan Yargıcı’nın hayatı, biyografisi, Neslihan Yargıcı kaç yaşında, Neslihan Yargıcı nereli? İşte Neslihan Yargıcı hakkında detaylar.

Neslihan Yargıcı Kimdir?

Neslihan Yargıcı 12 Aralık 1952 tarihinde dünyaya gelmiştir. Türk moda tasarımcısı.

Neslihan Yargıcı Hayatı

Liseyi Saint Benoit Fransız Lisesi’nde okudu. Paris’te ESMOD moda okulunda 3 yıl boyunca modelist ve stilist eğitimi gördü.

visum china
visum china

Columbia Pictures yapımı Tony Curtis, Charles Bronson, gibi ünlülerin yer aldığı ve Türkiye’de çekilen bir filmde minik bir rol aldı. Daha sonra Kadir İnanır ile bir başka filmde oynadı. Fakat Paris ve moda ağır basınca, Paris’te yaşamaya karar verdi.

İlk defilesi 1983 yılında Paris’te yaptığı deri ve güderi abiye giysilerden oluşmaktaydı. Paris’te ilk defa, deriden uzun elbise koleksiyonu ile dikkatleri üzerine çekti.

İstanbul’da yaptığı ilk defilesi Vizon Show organizasyonunda gerçekleştirildi. Podyumda Ramazan davulu eşliğinde gerçekleşen Vizon Show’un teması; kara çarşafın gece kıyafetine dönüşmesi gibi son derece iddialıydı ve 1 sene sonra başka bir Vizon Show organizasyonunda Neslihan Yargıcı mevlevi giysilerinden esinlenerek podyumda canlı müzik ney ve kudüm eşliğinde aynı zamanda Mevlevi giysilerinden esinlenerek bir ilke daha imza atmıştı.

Tiyatroya olan tutkusu onu, yeni bir tarzda defile sunmaya yöneltti. Tıyatro-Miyatro Defile-Mefile Ferhan Şensoy Küçük Sahne’de, hem oynadı, hem modellerini sundu. Babasının vefatından ardından, onun buharlı tren merakından esinlenerek, onun anısına Haydarpaşa Garı’nda hafızalara kazınan bir defile yaptı.

İhracatçılar Birliği ile Türkiye’yi temsilen New York, Tokyo, Johannesburg, Atina, Tel Aviv, Bakü, Münih, Dubai, Düsseldorf ve Osaka’da defilelere katıldı. 1990 ve 1992’de Hey Girl dergisi tarafından yılın modacısı seçildi. Gelişim Yayınları’nda çalıştı. Kadınca dergisinde yurt içi, yurt dışı çeşitli röportajlar yaptı. İlk moda dergisini çıkarttı “Kadınca Moda” Vizon dergisinde uzun zaman moda editörlüğü yaptı.

1993 yılında Kanal 6 da “İşte Müzik İşte Eğlence” programında konuklarını ağırlamaya başladı, bir yandan da “Dükkân-Dükkân” adlı mağazaları oldukça sükse yaparak şubeleri İzmir, Mersin, Bursa, Antalya yayılmaya devam etti.

Atıf Yılmaz’ın yönettiği “Arkadaşım Şeytan” adlı filmin, Haldun Dormen tarafından sahnelenen “Her Evde Hır Var” oyununun, Yılmaz Erdoğan’ın ilk oyunu Oto Gargara’nın kostümlerini hazırladı. Hülya Avşar’ın “Ziyaret” adlı filminde kullandığı giysi ve aksesuarlarda da onun imzası vardı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü için sporcu kafile giysilerini hazırladı ve Atina’da gerçekleşen 11. Akdeniz Olimpiyat Oyunları sporcu giysilerindeki başarısından dolayı İcra Komitesi Başkanı Tevfik Sarpkaya tarafından teşekkür belgesi verildi.

Polis giysileri tasarımları, motorlu araç kullanan polislerin yani “Yunus”ların giysilerinin tasarımlarını ve Trafik Polislerinin giydiği yağmurlukların tasarımlarını yaptı. Rothmans, Marlboro, Dunhill sigaraları promosyon giysileri tasarımlarında da onun çizgileri yer aldı.

Türkiye’deki ilk profesyonel imaj çalışmalarını başlatan isim olan Neslihan Yargıcı, Seden Gürel’i “Beyaz Şapkalı Kız” olarak akıllara kazırken, çocuklar için hazırlanmış o dönemde popüler olan Seden Gürel’in söylediği “Bum Bum” adlı şarkısının klibinde çocuklara imaj ve klibin görsel yönetmenliğini de yapmıştır. İmaj kelimesini sanat dünyası ile buluşturan Neslihan Yargıcı, Deniz Çelik’e imajının bir parçası olarak Bendeniz ismini vermiştir ve kendisine tasarladığı farklı kıyafetlerle “Abajur Kız” olarak tanınmasını ve akıllarda yer etmesini sağlamıştır.

Sanat dünyasının önemli isimlerinden olan Sezen Aksu’nun bir döneme damgasını vuran stil ve imaj çalışmalarını gerçekleştiren Neslihan Yargıcı aynı zamanda birlikte hazırladıkları “Oba Show”da Harun Kolçak, Aykut Gürel, Onno Tunç, Uğur Yücel gibi döneme damgasını vuran isimlerle Türkiye’de yeni bir konsept olan şov programını gerçekleştirdiler. İzmir Mogambo’da ve daha sonra Efendi gece kulübünde beraber sahne alarak Türkiye’de ses getiren şovlara imza atmışlardır.

Sayısız reklam filminde oynadı, bazıları; Vog Bali çorapları, Pirelli, Pereja Kolonya, Mintax, Eros, Tuborg, Efes Pilsen, Milliyet gazetesi promosyon çekimi, Pierre Balmain vs.

Moda dünyasına profesyonel olarak adım atmadan önce Vakko, Zeki Triko, Vural Gökçaylı, defilelerine çıktı. Ayrıca kendi defilelerinde podyuma çıkması ve kendi kreasyonlarına fotomodellik yapması ile de bilinir.

1998-2012 yılları arasında AR-SE Moda Okulu’nun ortağı olarak eğitim verdi.

2012 yılında Med Yapım’ın hazırladığı bir TV Show’u olan Buz Pateni yarışmasında yer aldı. Yarışma hazırlıkları sırasında öğrendiği buz pateni de tutkuları arasına girdi.

Bugün hala devam eden ve bir gündüz kuşağı programı olan TV Show’u İşte Benim Stilim’de, jüri koltuğuna oturarak yılların moda ve stil birikimini kendi tarzıyla aktarmaya devam ediyor.

Neslihan Yargıcı hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.