Nevşin Mengü Kimdir Biyografisi

Nevşin Mengü Kimdir Biyografisi

CNN Türk kanalında uzun yıllar sunuculuk yapmış başarılı sunucu Nevşin Mengü kimdir biyografisi.

Nevşin Mengü Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Nevşin Mengü 1982 senesinde Ankara’da doğmuştur.Boyu 1.69’dur.Toplam 2 kardeş olan Sunucu’nun öbür kardeşi erkektir.Politikacı olan Şahin Mengü’nün çocuğudur.İlkokulu bitirdikten sonra Ortaokul ile Liseyi aynı yerde sürdürmüştür.Ted Ankara Kolejinde eğitim aldıktan sonra Üniversiteyi ise Bilkent Üniversitesi Siyaset Bölümünü okuyarak tamamlamıştır.Üniversite’nin sonrasında Yüksek Lisansını yapan Sunucu Türkiye Üzerine bir takım incelemeler yapmıştır.

2005 senesinde KanalTürk televizyonunda ekranlara çıkmaya başlamıştır.2006 senesinde ise KanalTürk televizyonun’dan HaberTürk ekranlarına geçiş yaparak burada Muhabir oldu.HaberTürk ekranlarındada yine bir süre kaldı ve Trt ekranlarında muhabir oldu.Mesleği gereği ve verilen görev nedeniyle Tahran’a giderek orada 2 seneye yakın kalarak muhabirlik yapmıştır.Başarılı bir sezonların ardından tekrar Türkiye’ye dönmüştür.

Birçok Kanalda Sunuculuğun yanı sıra Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başlamış ve 6-7 ay sonra ise CNN Türk ekranlarında Ana Haber bültenini sunmaya başlamıştır.

Sunucu 2011 senesinde Kanal D ekranların’dada haber sunmuştur.Hem Kanal D hemde Cnn’de aynı gün içersinde haber sunan televizyoncu olarak tarihe geçmiş bir isimdir.

İyi derecede İngilizce bilen Sunucu ayrıca farsça ile Almanca’da biliyor.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın