Nicki Minaj kimdir, nereli, Nicki Minaj kaç yaşında, Nicki Minaj boyu, kilosu kaç, Nicki Minaj özel hayatı, evli mi?

Nicki Minaj Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Katar’da yapılacak olan 2022 Dünya Kupası’nın resmi taraftar şarkısı belli oldu. Tukoh Taka adlı şarkıyı Maluma ve Myriam Fares ile birlikte seslendiren Nicki Minaj’ın hayatına dair bilgileri araştırdık. Peki Nicki Minaj kimdir, nereli, Nicki Minaj kaç yaşında, Nicki Minaj boyu, kilosu kaç, Nicki Minaj özel hayatı, evli mi? İşte Nicki Minaj hakkında detaylar.

Nicki Minaj Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Gerçek adı Onika Tanya Maraj’dır. Nicki Minaj 8 Aralık 1982 tarihinde Saint James, Port of Spain, Trinidad ve Tobago’da dünyaya gelmiştir. Amerikalı rapçi, şarkıcı, söz yazarı ve aktris. 2001 yılında katıldığı bir hip hop grubundan 2004 yılında ayrılması üzerine 2007 ve 2009 arasında yayımlanan mixtape çalışmalarıyla adını duyurdu. Elde ettiği solo başarısının ardından Young Money Entertainment ile anlaşma imzaladı.

Minaj’ın ilk stüdyo albümü Pink Friday (2010), ABD Billboard 200 listesinde zirveye oturdu ve Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) tarafından 3 tane platin sertifika ile ödüllendirildi. Albümün en başarılı single’ı olan “Super Bass”, 8 kez platin sertifika aldı ve 5 milyondan fazla kopya satarak ABD’de tüm zamanların en çok satan single çalışmalarından biri oldu. Aynı sıralarda Minaj, Billboard Hot 100 listesinde aynı anda yedi şarkısı bulunan ilk solo kadın şarkıcı unvanına kavuştu. İkinci stüdyo albümü Pink Friday: Roman Reloaded (2012), yayımlandığı yılın en çok satan albümlerinden biri ve en çok satan rap albümü oldu ve Dünya genelinde 1,5 milyondan fazla kopya sattı. Albümün çıkış şarkısı “Starships”, ABD’de ilk beş içinde yer aldı ve 2012’nin en çok satan single’larından biri oldu. 2013’e gelindiğinde, şarkıcının yalnızca ABD’de 2.6 milyon albüm ve 13.5 milyon single satışının olduğu öğrenildi. Aynı yıl, American Idol yarışmasının on ikinci sezonunda jürilik yaptı.

Nicki Minaj kimdir, nereli, Nicki Minaj kaç yaşında, Nicki Minaj boyu, kilosu kaç, Nicki Minaj özel hayatı, evli mi?

Minaj, MTV’s Annual Hottest MC List’e dahil olan ilk kadın şarkıcıdır, The New York Times tarafından “tüm zamanların en etkili kadın rapçisi” olarak gösterilmektedir.Minaj’ın rap tarzı hızlı akışı, alt kişilikleri ve şiveleri kullanışıyla kendine özgündür. Renkli ve tuhaf olarak nitelendirilen kostümleri, giyim tarzı ve perukları sayesinde bir moda ikonu olarak tanımlanmaktadır. Temmuz 2016 itibarıyla Billboard Hot 100 listesinde 66 farklı çalışması yer aldı ve böylece bu listede en çok adı geçen 3. kadın ve adı en çok geçen kadın rapçi oldu. Adidas, MAC Cosmetics ve Pepsi reklamlarında yer almıştır. Minaj tiyatro geçmişine ek olarak, Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor filminde ses sanatçılığı yaptı ve ilk oyunculuk deneyimini 2014 yapımı The Other Woman filmiyle yaşadı. Nisan 2016’da vizyona giren “Barbershop 3: The Next Cut” filmiyle üçüncü kez profesyonel oyunculuk yaptı. Ödülleri arasında 11 Bet Ödülü, 6 Amerikan Müzik Ödülü, 3 MTV Müzik Ödülü, 3 MTV Avrupa Müzik Ödülü ve 6 Billboard Müzik Ödülü bulunmaktadır, Billboard tarafından 2011’in Yükselen Yıldızı olarak seçilmiştir

Nicki Minaj Özel Hayatı

En uzun ilişkisi olan rapçi Safaree ile 2000 yılında çıkmaya başlamışlardır. Nicki’ye kariyeri boyunca çok yardımcı olmuştur. 2013 yılında ayrıldıkları açıklanmış ve ertesi yıl da Nicki Minaj duygusal temalı albümünü yayınlamıştır. Meek Mill ile iki yıllık ilişkisinden sonra 2017’nin başında ayrıldıklarını açıklamıştır. En iyi arkadaşları, Minaj’ın deyişiyle Titi, Justine, Thembi ve Candice’dir. İlkokul yıllarında bir bahçe partisinde tanışmışlardır ve hala sıkı arkadaşlardır. 2019 yılında Kenneth Petty ile evlenmiştir ve 2020 yılında çocuk sahibi olmuşlardır.

Nicki Minaj Boyu Kaç?

Nicki Minaj 1.57 boyundadır.

Nicki Minaj Kaç Kilo?

Nicki Minaj 62 kilodur.

Nicki Minaj Burcu Nedir?

Nicki Minaj Yay burcudur.

Nicki Minaj hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.