Nihat Hatipoğlu Kimdir? Nereli Eşi Kim?

Nihat Hatipoğlu Kimdir?

İslam ile ilgili çok sayıda İnsanın aklına takılan soruları sorup cevap bulduğu önemli Profesörlerden biri olan Nihat Hatipoğlu kimdir? çok uzun zamandır programlarınla insanları bilgilendiren ünlü isme ait ayrıntılar konumuzda sizlerledir.

Nihat Hatipoğlu Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Eşi Kim?

11 Mayıs 1955 yılında Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde doğan Nihat Hatipoğlu, evli ve 3 çocuk babası olan bir isimdir.Eşinin ismi Emel Hatipoğlu’dur.Çok sayıda il gezmiş olan isim başta Memleketi olan Diyarbakır olmak üzere, Siirt, Malatya ve Uşak’ta okumuştur.Üniversiteyi ise 1981 senesinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde bitirmiştir.

Üniversiteden sonra Doktora yapmış olan ünlü isim önce yapmış olduğu çalışma ile Doktor, akabinde Doçent ve 2012 tarihinde ise Profesör ünvanını elde etmiştir.Halen Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak bulunan isim diğer yandan ise televizyonlarda program sunmaktadır.

1985 tarihinde Mısır’a gitmiş olan Nihat Hatipoğlu, yaklaşık 2 sene boyunca Arapça eğitimi almış ve ardından İmam Hatiplerde ve Kur’an Kurslarında müdürlük yapmıştır.İlk olarak Televizyonlarda yer almaya Kanal A isimli televizyonda başlamış olan isim burada yaklaşık beş yıl boyunca program sunmuş ardından da Flash Tv ekranlarına geçmiştir.

Flash Tv’nin ardından Star Tv’ye geçmiş olan isim, burada Sahur programı sunmuş ardından da “Dosta Doğru” isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.kimdirkim.com 2005’den 2010 tarihine kadar aralıksız Star Tv’de bulunan Nihat Hatipoğlu, ardından ise Atv kanalına geçmiştir.Uzun süredir Atv’de yer alan isim özellikle Ramazan ayı boyunca en sık izlenen programlardan biri olmaktadır.

Atv’de Ramazan dışında da program sunan isim çok sayıda kaset, cd ve vcd yayınlamıştır.Ramazan boyunca yaptığı programları genelde açık havada yapan Ünlü Prof. onu dinlemeye gelen çok sayıda insana söz hakkı vererek sordukları sorulara cevap vermektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.