Nil Karaibrahimgil Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Nil Karaibrahimgil Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Sesindeki mükemmellik ile beraber yüzünde duru bir güzellik olduğunu düşündüğümüz hem şarkı sözü yazan hemde seslendiren Nil Karaibrahimgil kimdir kaç yaşında boyu kaç? sık sorulan soruların yanıtları ile beraber özgeçmişi sizlerle.

Nil Karaibrahimgil Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Nil Karaibrahimgil Başkent’te hayata gözlerini açmış olan 1976’lı olan sanatçılardandır.Ünlü şarkıcı ailesininde sanatla ilgilenmesi sebebiyle çok küçük yaşlardan itibaren müziğe yöneldi.O zamanlar bir gün herkesin seveceği bir sanatçı olacağının hayalinle ilerledi.Başkent’te çocukluğunu geçirdi ve 10 yaşındayken ailesinle beraber İstanbul’a gittiler.12 yaşına geldiğinde ise ilk kez o yaşta bir beste yaptı.Boyu 1,61’dir.

Nil Karaibrahimgil Ortaokul okuduğu sıralarda piyona ile ilgilendi.Üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazanarak sürdürdüğü sıralarda reklamlarla ilgilenmeye başladı ve Ajansa giderek boş vakitlerinde yazarlık yaptı.Üniversitede iken ilgilenmiş olduğu reklamcılık sektörüne Üniversite’nin bitmesinin ardından da devam etti.O Dönemde Türkiye’de en iyi firmalardan biri olan GSM Sektörünün devlerinden bir firmada hem reklamlarda oynadı hemde reklamı kendisi yazdı.Özgür Kız reklamları en çok beğenilen reklamlar arasına girdi.

Bu reklamlardan sonra o tüm Türkiye’de tanınmış olan bir reklamcı oldu.Reklamcılık onu hayallerine ulaştırmak için önemli bir adımdı ve o bu adımı iyi şekilde geçmişti.Artık uzun senelerdir hayalini kurduğu albüm çalışmalarına başlamak istiyordu.2002 senesinde bu hayaline kavuşarak ilk albümünü Türkiye’ye sundu.Bu Albümde en iyi parça Xl parçası oldu.Bu parça dışında 2-3 şarkı daha beğenildi.Özellikle şarkılardaki değişik sözler ve şarkılara katmış olduğu enerji ile beraber herkes için farklı bir alternatif oldu.

Nil Karaibrahimgil birinci albümü ile beraber ikinci albüm içinde kolları sıvadı ve 2. albümü olan Nil FM adındaki albümü müzik mağazalarında yerini aldı.Bu albümde özellikle Bütün Kızlar Toplandık şarkısı Türkiye’de herkesin sevdiği ve en sık dinlenilen şarkı oldu.Bu Albümle kendisini tamamen müzik piyasasının önemli kişileri arasına koymayı başardı.Bir yandan reklam diğer yandan müzik ikisini çok iyi bir şekilde yönetti.

Nil Karaibrahimgil 2006 senesinde Üçüncü defa albüm çıkartarak hedefinin çok üstüne çıkmayı başarmıştır.Albümünde yer alan Pırlanta adındaki parça bir Film’de yer almaya başladı.2007 senesinde İngiltere’ye giderek çok ünlü şarkıcıların yer almış olduğu sahneye çıkarak bir konser verdi.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.