Şarkıcı Nil Karaibrahimgil kimdir, Nil Karaibrahimgil'in hayatı, biyografisi, Nil Karaibrahimgil kaç yaşında, Nil Karaibrahimgil nereli, Nil Karaibrahimgil boyu, kilosu kaç, Nil Karaibrahimgil evli mi?

Nil Karaibrahimgil Kimdir? Nil Karaibrahimgil Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şarkıcı Nil Karaibrahimgil kimdir, Nil Karaibrahimgil’in hayatı, biyografisi, Nil Karaibrahimgil kaç yaşında, Nil Karaibrahimgil nereli, Nil Karaibrahimgil boyu, kilosu kaç, Nil Karaibrahimgil evli mi? İşte Nil Karaibrahimgil hakkında detaylar.

Nil Karaibrahimgil Kimdir?

Ferhan Nil Karaibrahimgil Erener 17 Ekim 1976 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı ve şarkı yazarıdır.

Türk pop müziği sanatçılarından Suavi Karaibrahimgil ile modacılık ile uğraşan Berrin Karaibrahimgil’in kızıdır. Dedesi eski kaymakam ve valilerden Nihat Karaibrahimgil, amcası ise Modern Folk Üçlüsü mensuplarından Selami Karaibrahimgil’dir.

visum china
visum china

Nil Karaibrahimgil Hayatı

Babası Suavi Karaibrahimgil’in de müzisyen olmasından dolayı çok erken yaşlarda müzikle tanışan Nil Karaibrahimgil; “I see clouds, rain is coming…” (Bulutları görüyorum, yağmur geliyor…) adını verdiği ilk bestesini henüz 12 yaşındayken yapmıştır. Ortaokulda piyano dersleri almaya başlayan şarkıcı, daha sonraki yıllarda gitara yönelmiş ve kendini bu alanda geliştirmiştir.

2002 yılı Mart ayında İlhan Erşahin’in “Harikalar Diyarı (Wonderland)” albümünde “Girl” adlı şarkıyı seslendirdi. Aynı yıl Ozan Çolakoğlu ile bir araya gelen Nil Karaibrahimgil, Mayıs ayında Sony Müzik firmasından Nil Dünyası adlı ilk albümünü çıkardı. Albümün ilk klip parçası “XL” ve daha sonra “Rüzgâr” ve “Kek” adlı farklı tarzdaki parçalarla pop müzikte dikkat çekmeyi başardı.

2004’te çıkardığı 2. albümü Nil FM’deki tüm şarkı söz ve müzikleri kendisine aittir. Albümün çıkış ve klip parçası “Gitme Yoksa” hit olmuştur.

2006 yılı Şubat ayında İlhan Erşahin’in “İstanbul (Wax Poetic)” albümünde “Hoppala” adlı şarkıyı seslendirdi. Aynı yıl Mayıs ayında çıkardığı Tek Taşımı Kendim Aldım’ın çıkış şarkısı “Pırlanta” ile dikkatleri üzerine çekerek; günlerce medyada kadınların tektaşlarını nasıl elde etmeleri gerektiğinin tartışılmasına neden oldu. MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2007’de En İyi Türk Sanatçı dalında aday oldu.

2008 yılı Şubat ayında Teoman’ın Söz Müzik Teoman, adlı tribute albümünde “İstanbul’da Sonbahar” adlı şarkıyı seslendirdi. 26 Ocak 2009 tarihinde dördüncü albümü Nil Kıyısında piyasaya sürüldü. Albümün çıkış parçası olan “Seviyorum Sevmiyorum” Türkiye müzik listelerinde altı hafta bir numarada kaldı. Şarkı yalnızca Türkiye’de değil, aynı zamanda Balkan ülkelerinde de popüler oldu ve Balkanika TV’de gösterime girmeyi başardı.

2011 yılı Mayıs ayında Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum adlı single çalışmasında şarkının kahve fincanından esinlenerek oluşturduğu sade, şekerli, az şekerli ve orta isminde 4 versiyonunu yayımladıktan sonra 2012 yılında bu şarkının da içinde bulunduğu beşinci stüdyo albümü olan Ben Buraya Çıplak Geldim’i çıkardı. Albümde Ben Buraya Çıplak Geldim ve He-Man adlı şarkılara klip çekildikten sonra diğer 8 şarkıya yaklaşık birer dakikalık kısa filmler çekilmiştir.

2013 yılı Temmuz ayında çıkan Pop Yaz 2013 adlı albümde sözü ve müziği kendisine ait olan Senden Başkasının Yanında adlı şarkıyı seslendirdi.

2015 yılının Temmuz ayında yeni çıkış yapan Originel dergisinin ilk sayısına kapak oldu. Fotoğrafları Nihat Odabaşı çekmiştir. En orijinal Nil Karaibrahimgil demişlerdir.

2016 yılı Nisan ayında Sekizinci Renk Otizm Farkındalık Projesi kapsamında söz ve müziği kendisine ait olan, otizmli çocuklar için yazdığı Sekizinci Renk adlı proje şarkısını Otizm Korosu ile birlikte ilk kez seslendirdi. Aynı yıl sözleri Kelebeğin Hayat Sırları kitabında yer alan Gençliğime Sevgilerle adlı şarkısını Ocak ayında, yine aynı kitaptan Anneler Günü’ne özel olarak Meğer Ben Aziz Arifmişim adlı şarkısının oğlu ile birlikte oynadığı videosunu sosyal medya hesabından Mayıs ayında ve Niltemenni isimli yeni yıl için iyi dileklerini anlatan ve klibinde, çam ağacı şeklinde seslendirdiği şarkıyı ise Aralık ayında single çalışması olarak yayımladı.

2017 yılı Şubat ayında Mirkelam’ın Mirkelam Şarkıları adlı tribute albümünde Asuman adlı şarkıyı yorumladı. Aynı yıl Mart ayında oğlu Aziz Arif için bestelediği Benden Sana adlı single çalışmasını onun karda yürüdüğü görüntüler eşliğinde kiliplendirdi. Mayıs ayında ise Annelere Ninni adlı single çalışmasını yayımladı. Aynı yıl Ekim ayında Avustralya’da Film Akademisinde okuyan arkadaşının çektiği Bitmeyen Aşklar isimli kısa filmi için yazdığı Vah ki Ne Vah isimli şarkıyı single çalışması olarak yayımladı.

2018 yılı Temmuz ayında İyi ki adlı single çalışmasını çıkardı. Aynı yıl Aralık ayında Nino Varon’un Şarkı Gibi Şarkılar adlı saygı albümünde Göreceksin Kendini adlı şarkıyı seslendirdi.

2019 yılında Millî Eğitim Bakanlığı için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Ben Çocuğum, okulların açıldığı Eylül ayında ise, okul zili olarak kullanılan Gelecek Biziz adlı sözleri Şermin Yaşar’a ait olan şarkıları besteledi. Aynı yıl Haziran ayında Erol Evgin’in 12 farklı kadın şarkıcıyla hazırladığı Altın Düetler 2 adlı albümünde Canım Benim adlı şarkıda düet yaptı. Ekim ayında ise sözlerini İyi Gelen Yazılar adlı kitabından esinlenerek yazdığı ortalama birer dakikalık sekiz şarkının yer aldığı Nil’den İyi Gelen Sesler adlı albümünü çıkardı. Albümdeki tüm şarkılara elbisesi ve ukuleleyle suya girip küçük video klipler çekti ve sosyal medya hesaplarından yayımladı.

2020’li yıllarda single çalışmalarına yoğunlaşan Nil, 2020 yılı Nisan ayında daha önce tatile gidip etkilendiği Sakız Adası için aynı isimde bestelediği şarkıyı single çalışması ile dinleyicilerle buluşturdu. Aynı yıl Mayıs ayında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs için karantina günlerinde bestelediği ve ilk olarak Şu Anki Duygularım notuyla sosyal medya hesabından paylaştığı Özlüyorum isimli single çalışmasını yayımladı.

Bir psikoloğun kendisine Evliliklerin en büyük imtihanı, her iki tarafın da sürekli değişiyor olması. Karşındaki yeni değişmiş insanı, yeniden eş olarak seçiyor musun? O senin değişmiş hâlinle bugün karşılaşsa, yine seni seçiyor mu? Bu farklı insanı, farklı hâlinle sevmeye devam ediyor musun? demesi üzerine bu sözlerden etkilenip bestelediği Hep Yanımda Kal adlı single çalışması 2021 yılı Şubat ayında yayımlandı. Aynı yıl Temmuz ayında Diskotek adlı single çalışmasını yayımladı. Ekim ayında ise 2016 yılındaki köşe yazısı Hikayenin Peşini Bırakma’nın sözlerini besteleyerek single olarak yayımladı. Aralık ayında ise iklim krizine dikkat çekmek adına Yuvam Dünya için Bu şarkıyı 2050 yılında çocukların elma bulamayacağını duyduğum gün yazdım dediği Uyan Anne adlı single çalışmasını yayımladı. Şarkıyı Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile birlikte seslendiren sanatçı klibinde de birlikte oynadı.

2022 yılı Nisan ayında Rusya / Ukrayna Savaşı sırasında 11 yaşındaki Hassan adlı Ukraynalı çocuğun annesinin yazdığı bir not ve eline yazılı telefon numarası ile tek başına Slovakya’ya göç ederek ülkesini terk etmek zorunda kalmasından etkilenerek bestelediği Boy adlı single çalışmasını yayımladı ve şarkının bütün gelirini Ukrayna’daki savaştan etkilenen çocuklar için bağışladı. Ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Türkiye’de ilk kez 5G teknolojisiyle Vodafone Park’ta gerçekleşen konser için kurulan sahneye Nil Karaibrahimgil, bir stüdyoda dijital olarak dönüştürülmüş hologram görüntüsüyle çıkarken; seslendirdiği 5 şarkıda dünyanın farklı yerlerinden toplam 10 ülkenin çocukları da yöresel kıyafetleri içinde dans ederek hologramlarıyla eşlik etti.

2023 Haziran ayında Seni Bir Daha Görmezsem Olmaz adlı single çalışmasını yayımladı. Aynı yıl Temmuz ayında Bi Küçük Eylül Meselesi filmi için Kanatlarım Var Ruhumda ve Alice Müzikali için yaptığı Kuzey Yıldızı adlı şarkılarını kendi ilk çalıp bestelediği halleriyle Bestelediğim Gibi adı altında single çalışması olarak yayınladı. Aynı yıl Kasım ayında ise; çok sayıda sivil kayıpların yaşandığı İsrail – Filistin savaşı için; sözlerini Türkçe ve İngilizce olarak hazırladığı Durdurun Bombaları adlı single çalışması yayınladı.

Nil Karaibrahimgil Evli mi?

Nil Karaibrahimgil 21 Ocak 2010 tarihinde Sertab Erener’in kardeşi reklamcı Serdar Erener ile evlendi. 2014 yılında çiftin Aziz Arif adında oğulları dünyaya geldi.

Nil Karaibrahimgil Boyu Kaç?

Nil Karaibrahimgil 1.62 metre boyundadır.

Nil Karaibrahimgil Kaç Kilo?

Nil Karaibrahimgil 51 kilo ağırlığındadır.

Nil Karaibrahimgil Burcu Nedir?

Nil Karaibrahimgil terazi burcudur.

Nil Karaibrahimgil hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.