Niran Ünsal Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Niran Ünsal Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Pop şarkıcılarımızdan biri olan aynı zamanda yeni başlayacak Son Çıkış dizisinin kadrosunda bulunan Niran Ünsal kimdir kaç yaşında nerelidir?

Niran Ünsal Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Niran Ünsal İzmir Nüfusuna kayıtlı 13 Ağustos 1974 doğumlu Pop şarkıcısıdır.Annesi Nursal, babası ise Ahmet ismine sahiptir.3 kardeş olan Şarkıcının kardeşlerinin adları Haktan ile Nida’dır.Anne ile babası boşanmışlardır.Gençlik zamanlarında zor bir yaşantı geçirmiş ve sıkıntıların üstesinden zorda olsa gelebilmiştir.

Müzikle ilgilenmeye başlayıp Trt İzmir Radyosunun Korosu’na katıldı.Burada bulunduğu zaman 8 yaşında olan Şarkıcı buradan sonra İleri Koro bölümüne geçti.Eğitimini sürdürürken sınava girmiş ve Türk Sanat Müziği Koro sınavını kazanmıştır.4 ay kadar koro içersinde görevler almış ve vokalde bulunmuştur.Müzikte hangi kategori olacağını çok düşünmüş ve Pop müziği seçmiştir.Pop Müziği seçmesinden sonra Radyodan ayrılmış ve orkestralarda sahne eğitimi görmüştür.

İzmir ve İzmir’e yakın yerlerde bulunan kaliteli yerlerde sahneye çıkıp pop müzik şarkılarını seslendirmeye başlamıştır.Şarkıcı olmak isteyen Niran Ünsal İzmir’de yaşadığı hayatı bırakıp İstanbul’a gitmiştir.Aynı sene Kaan Canbağ ile evlenmiş ve 1 tane Hande isminde kızı olmuştur.

Kısa bir süre İzmir’de radyo sunuculuğu yaptı ve 1994 tarihinde Kuşadası’nda Pop Show 94 adındaki yarışmaya girdi ve Serseri Mayın adındaki şarkısı ile birinciliği kazandı.Bu yarışmadan sonra besteler çıkardı.

1996 tarihinde ilk albümü olan Haktan adındaki albümünü piyasaya sürdü.Haktan albümünden sonra sahne çalışmalarına ağırlık verdi ve çeşitli Ünlü Sanatçılara besteler verdi.Tövbekar adındaki parça onun ilk sözlerini yazmış olduğu parça olmuştur.

1999 tarihinde Şarkılara Tutundum isimli bir albüm daha çıkardır.Bu albümde Ünlü bestecilerden eserler alır ve albümüne koyar.

2003 tarihinde Ahmet Kaya’nın anasına yayınlanan albümde 18 Sanatçı farklı şarkılar söyler.Bu albümde Giderim adındaki eseri ise Niran Ünsal seslendirir.Seslendirmiş olduğu Giderim şarkısı herkes tarafından çok beğenilir ve her bulunduğu ortamda en çok istek alan parça olur.

niran-unsal-biyografi

1 sene sonrasında şarkıcı Göçebe adında bir albüm daha çıkartır bu albüm iyi bir çıkış yakalar.2007 tarihinde kendisine özel olan bir Müzik şirketi kurar.Burada İyi Niyetlerim adındaki albümü çıkartır.Bu albümde bulunan tüm şarkılar kendisi bestesidir.2009 tarihinde Sesler ve İzler adındaki albümünü yine kendi şirketinin imzası ile çıkartır.

Niran Ünsal Evli mi? Birinci evliliği 1990 tarihinde gerçekleşmiş 6 ay sonra ise ayrılmıştır.Hande adında kızı vardır.İkinci evliliği 2004 tarihinde Selçuk Soğukçay iledir.Üçüncü evliliği 2007 tarihinde Oğuz Türküsev iledir 2009 tarihinde ise ayrılmışlardır.2010 tarihinde ise İmam Nihakı ile İbrahim Gugu ile evlenmiştir.Liva ve Riva adında çocukları vardır.

Niran Ünsal kimdir nereli kaç yaşında verilen bilgilerle beraber konumuzu tamamlıyoruz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın