Niran Ünsal Kimdir Biyografisi Evli mi?

Niran Ünsal Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şarkıcı Niran Ünsal’ın hayatı hakkında merak edilenler. Niran Ünsal kimdir, kaç yaşında, nereli gibi merak edilen ve internette çok aranan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Niran Ünsal Kimdir, Kaç Yaşında, Nerede Doğdu?

Niran Ünsal’ın gerçek adı Fatma Uludan Canevi’dir. Niran Ünsal’ın doğum yeri İzmir’dir. Niran Ünsal kaç yaşında diye soruyorsanız Niran Ünsal’ın doğum tarihi 13 Ağustos 1976 yılıdır. Niran Ünsal’ın annesi ses sanatçısı Nursal Ünsal, babası ise kanun sanatçısı Ahmet Canevi’dir. Niran Ünsal’ın 2 kardeşi vardır. Niran Ünsal’ın kardeşlerinin adları Haktan ile Nida‘dır. Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünde Niran Ünsal lisansını tamamladı.

Niran Ünsal Aslen Nereli?

Niran Ünsal aslen İzmirli’dir.

Niran Ünsal Boyu ve Kilosu

Niran Ünsal’ın boyu kilosu 1.65 boyunda ve 60 kilodur.

Niran Ünsal Hangi Burç?

Niran Ünsal’ın burcu Aslan’dır.

Niran Ünsal Evli mi?

Niran Ünsal ilk evliliğini 1990 tarihinde Kaan Canbağ ile yapmıştır ve 6 ay sonra ayrılmıştır. Bu evlilikten son günlerin popüler şarkıcılarından Hande Ünsal dünyaya gelmiştir.

Niran Ünsal Peker Açıkalın ile 1999 yılında evlenmiştir. Bu evlilik 2001 yılında bitmiştir. Bu evlilikten Narin Şeker Açıkalın adında çocukları oldu.

Niran Ünsal 3. evliliğini Selçuk Soğukçay  ile 2004 yılında yapmıştır.

Niran Ünsal 2007 yılında Oğuz Türküsev ile evlendi ve 2009 yılında ayrıldılar.

Niran Ünsal 2010 yılında İbrahim Gugu ile evlendi ve 2011 yılında ayrıldılar. Liva ve Riva adında çocukları vardır.niran-unsal-biyografi

Niran Ünsal Kariyeri

Müzikle ilgilenmeye başlayıp TRT İzmir Radyosunun Korosu’na katıldı. Burada bulunduğu zaman 8 yaşında olan şarkıcı buradan sonra İleri Koro bölümüne geçti. Eğitimini sürdürürken sınava girmiş ve Türk Sanat Müziği Koro sınavını kazanmıştır. 4 ay kadar koro içerisinde görevler almış ve vokalde bulunmuştur. Müzikte hangi kategori olacağını çok düşünmüş ve pop müziği seçmiştir. Pop müziği seçmesinden sonra radyodan ayrılmış ve orkestralarda sahne eğitimi görmüştür.

Kısa bir süre İzmir’de radyo sunuculuğu yaptı ve 1994 tarihinde Kuşadası’nda Pop Show 94 adındaki yarışmaya girdi ve Serseri Mayın adındaki şarkısı ile birinciliği kazandı. Bu yarışmadan sonra besteler çıkardı. 1996 tarihinde ilk albümü olan Haktan adındaki albümünü piyasaya sürdü. Haktan albümünden sonra sahne çalışmalarına ağırlık verdi ve çeşitli ünlü Sanatçılara besteler verdi. Tövbekar adındaki parça onun ilk sözlerini yazmış olduğu parça olmuştur. 1999 tarihinde Şarkılara Tutundum isimli bir albüm daha çıkardı. 2003 tarihinde Ahmet Kaya’nın anasına yayınlanan albümde Giderim adındaki parçayı Niran Ünsal seslendirdi.

 

Niran Ünsal Instagram Hesabı

Niran Ünsal’ın Instagram hesabının adı niranunsalofficial ve 2021 Mart ayı itibari ile 96 bin takipçisi bulunmaktadır.

Niran Ünsal ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir