Norm Ender Kimdir Nereli Biyografisi

Norm Ender Kimdir?

Bir çok rap söyleyen şarkıcıdan çok daha iyi olduğunu düşündüğümüz çok az şarkıları bulunmasına rağmen halen eskiden çıkarmış olduğu şarkıları büyük bir kitle tarafından dinlenmeye devam eden rapci Norm Ender kimdir nerelidir? biyografisi.

Norm Ender Kimdir Nerelidir Kaç Yaşında?

Norm Ender, 25.03.1985 tarihinde doğmuş olan İzmirli bir rapçidir.İlkokul 4’den itibaren şarkı söylemeye başlayan isim, o yıllarda çok fazla kişinin hafızasında kalmış olan Cartel isimli grubu dinleyerek rap müziğe yönelmiştir.Eğitim gördüğü sıralarda bir çok okul değiştirmek zorunda kalmış ve kalıcı arkadaşlıklar sağlayamamıştır.Eğitimini Lise 1’de okurken bitirmiş ve okulu bırakmıştır.

Yaşamış olduğu problemlerle beraber bunları müziğe dökmek istemiş ve bu yönde şarkılar söylemeye başlamıştır.2001 senesinde Atv televizyonun yarışma programlarından biri olan Akademi Türkiye yarışmasına girmiştir.İzmir’de düzenlenen ilk bölümü kazanmayı başarmış ardından da yarışma için İstanbul’a gitmiştir.Akademi Türkiye’de rap şarkı söylemesine rağmen kendisine pop türü bir şarkı söylenmesi istenmiş, bu yüzdende tartışmalı bir şekilde bu yarışmayı bırakmıştır.

Norm Ender katıldığı bu yarışmadan sonra albüm çıkartmak istemiş fakat verilen sözlerin yerine getirilmemesi üzerine bir süre daha albümünü o yıllarda çıkartamamıştır.

Ender Vatan görevini yerine getirmek için Askere gitmiş ve askerden geldikten sonra Norm grubunu arkadaşı olan Erman ile kurmuşlardır.Norm grubunla beraber İlk olarak Eksik Etek adındaki parçayı yazmışlar ve seslendirmişlerdir.Kimdirkim.com Bu şarkı halen başta Youtube olmak üzere bir çok platformda özellikle gençler tarafından çok dinlenen bir şarkı olmaya devam etmektedir.Bu şarkının sonrasında kendisine çok sayıda eleştirilerde yapılmış destekleyenlerde olmuştur.

Tek tek çıkarmış olduğu parçaların ardından 2010 tarihinde hedefine ulaşmış ve albüm çıkartmıştır.Çıkarmış olduğu bu ilk albümün adı içinde adındaki albümdür.Çıkardığı bu albümde çok sayıda parça yer almıştır ve hepside birbirinden güzel dinlemeye değer parçalardır.Bu albümünde bulunan Çıktık Yine Yollara adındaki parçaya klip çekmiştir.Bu albümü dinleyerek albümün ne kadar güzel olduğunu zaten anlayabilirsiniz.Albümünün sonrasında çok sayıda büyük şehire gitmiş ve albümünü tanıtmak için konserler vermiştir.

Norm Ender 2017’de Aura ismini vermiş olduğu bir albüm çıkarmıştır.Bu albümdeki iki parçaya klip çekmiştir.Bunlar Deli ve Kaktüs adındaki parçalardır.2019 tarihinde ise Mekanın Sahibi isimli tekli parça çıkarmıştır.

Norm Ender ile ilgili yazdığımız bu güzel yazımızın burada sonuna gelirken sizde biyografisini sunduğumuz rapci ile ilgili aktarmak istediklerinizi aktarabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir