Numan Kurtulmuş Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Numan Kurtulmuş Kimdir?

Akp’nin Milletvekili arasında bulunan ve Başbakan yardımcısı olan siyaset adamı Numan Kurtulmuş kimdir nereli kaç yaşındadır?

Numan Kurtulmuş Nereli Kaç Yaşında?

Numan Kurtulmuş kimdir 23 Mart 1959 senesinde Ordu’da dünyaya gelmiştir.Ordu Ünyelidir.İsmini dedesinden alan ünlü siyasetçinin dedesinin adıda Numandır.Dedesi Kurtuluş Savaşı sırasında Erzurum, Çanakkale, Batum ve Azerbaycan’da binbaşı olarak görevler almıştır.Sakarya Meydan savaşında yaralanmış ve Gazi Ünvanı almıştır.Yaşamını İstanbul Fatih’te sürdürmektedir.

Numan Kurtulmuş İlkokul ile Ortaokulu Ordu’da okumuş, lise öğrenimini ise İstanbul İmam Hatip lisesin’de yapmıştır.1982 tarihinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans eğitimi almış ve 1984 tarihinde ise Yüksek Lisansını tamamlamıştır.1988 ile 1988 tarihleri arasında Amerika’da bulunmuş burada lisansüstü çalışmaları yapmıştır.1994 senesinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Doçent olarak bulundu.2004 tarihinde ise Profesör ünvanını almıştır.Avrupa ile Türkiye’de bir takım konuşmalar içersinde Konuşmacı olarak bulundu.

Kendisi Doçentlik çalışması olarak Stok Yönetimi Yaklaşımı ve Model İnsan Tipi açısından Endüstri İlişkilerindeki bir takım değişim konusunu işlemiştir.Siyasete atılması 1998 tarihinde olmuştur.Necmettin Erbakan’ın yanına gitmiş ve Fazilet Partisi İstanbul İl başkanı olmuştur.2001 tarihinde Fazilet Partisi kapatıldıktan sonra Saadet Partisi’de görev almaya devam etti.25 Ekim 2008 senesine kadar Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı oldu.

26 Ekim 2008 senesinde yapılmış Saadet Partisi Kongresinde genel başkan oldu.2010 tarihinde ise Halkın Sesi partisini kurmuş ve o partinin başkanı olmuştur.

12 Temmuz 2012 tarihinde Akpartiye geçiş yapmış ve burada halen Başbakan yardımcısı olarak Akpartide bulunmaktadır.2015 genel seçimlerinde Ak Parti Ordu Milletvekili seçilmiştir.

Numan Kurtulmuş 1988 tarihinde Sevgi hanım ile evlenmiş ve 3 çocukları vardır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir