Nur Yoldaş kimdir, nereli, Nur Yoldaş'ın hayatı, biyografisi, Nur Yoldaş kaç yaşında, Nur Yoldaş evli mi, eşi kim?

Nur Yoldaş Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Sanatçı Nur Yoldaş hakkında merak edilenleri araştırdık. Peki Nur Yoldaş kimdir, nereli, Nur Yoldaş’ın hayatı, biyografisi, Nur Yoldaş kaç yaşında, Nur Yoldaş evli mi, eşi kim? İşte Nur Yoldaş hakkında merak edilen detaylar.

Nur Yoldaş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Nur Yoldaş 4 Ocak 1956 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk pop müzik sanatçısı.

Nur Yoldaş, müzik kariyerine Altın Mikrofon Yarışması ile başladı. Ergüder Yoldaş bestesi olan “Sultan-ı Yegâh” 45’liği ile 1981 yılında Türk popunda bir çığır açtı. Aralık 1981’de Öncü Plak tarafından yayınlanan farklı makamlarda bestelenmiş ve çok sesli Batı müziği ile Türk müziğinin sentezini yapan on şarkının yer aldığı “Sultan-ı Yegâh” albümü 1982 yılına damgasını vurarak büyük başarı elde etti. Sultan-ı Yegâh başta olmak üzere, Mihrimah, Saki, Nagehan Bustan Faslı, Nedir Yarabbi Derdim ve Sa’d-Abad gibi eserler bu albümden çıkan belli başlı hit eserler olmuştur. 10 Nisan 1982 tarihinden itibaren sanatçı bu şaheser albümü tanıtım amacıyla bir turne çalışması yapmıştır.

Nur-Ergüder Yoldaş çiftinin kurduğu Workshop Plakçılık’tan 1983 yılında yayınlanan “Elde Var Hüzün” adlı aynı çizgideki albümün beklenen ticari başarıyı getirmemesinin ardından, Ergüder Yoldaş’tan boşanarak müziğe uzun yıllar ara verdi ve bu aranın ardından 1992 tılında Dönüş (Sakine) adlı albümünü çıkarmışsa da, eski parlak günleri bir daha yaşamak mümkün olmamıştır. Bir döneme damgasını vuran ve Yoldaş çiftinin âdeta markası hâline gelmiş olan efsanevi albüm “Sultan-ı Yegâh”ın 1998’de Beyoğlu Metropol tarafından CD formatında tekrar yayınlanması, sanatçıyı genç kuşaklara tanıtan önemli bir proje olmuştur. Sanatçı, hâlen Ankara Kent Orkestrası solisti olarak kariyerine devam etmektedir. 2014 Mayıs ve Eylül aylarında iki yeni tekli yayınlamıştır.

Nur Yoldaş Evli mi?

1976 yılında müzisyen Ergüder Yoldaş ile evlendi ve bu ilk evliliğinden 1977 yılında oğlu Devrim Yoldaş dünyaya geldi.

Nur Yoldaş hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir