Nurettin Rençber Kimdir?

Nurettin Rençber Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Birçok hayranı olan eserlerindeki içten söylemi ile sevilen sanatçılardan biri olan Nurettin Rençber Kimdir nereli kaç yaşında? hakkındaki tüm bilgiler.

Nurettin Rençber Kimdir?

Nurettin Rençber Akdeniz’in güzel illerinden biri olan Mersin’de dünyaya gelmiştir.Kendisi 1960 tarihinde doğmuştur.Mersin doğumlu olmasına rağmen kendisi aslen Adıyamanlı bir isimdir.Özellikle çocukluk dönemi ile Gençlik zamanlarını Akdeniz bölgesinde geçiren Sanatçı daha eğitimini bile almadan müzik konusunda kendini göstermiştir.

İlk önce Eğitim almış ardındanda eğitiminde çok başarılı olan Sanatçı daha sonra Öğretmenlik mesleğini yerine getirmek için Trabzon’a gitmiştir.Burada belli bir süre Öğretmen olarak görev yapmıştır.Genelde Köy içinde kaldığı için Şarkılarını hep köy içersinde söylemiş ve köyde bulunanlara hitap ederek şarkılar söylemiştir.Bu köy halkı zamanla dahada büyümüş ve büyük bir halk kitlesine ulaşmıştır.

nurettin-rencber

Halk müziği konusunda Ün kazanmış ünlü Sanatçı İlk defa şarkılarını Üniversite okuduğu sıralarda yapmıştır.Özellikle Dağ Türküleri ve Deniz Şarkıları onun albümünde yer almıştır.

Albümleri sonrası iyi bir çıkış yakalayan Sanatcı kısa bir süre içersinde Üne ulaşmıştır.Ünlü Sanatçı Nurettin Rençber evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır.Çocuklarıda babaları gibi Öğretmen olmuş ve bu mesleği yapmaktadırlar.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

  1. Çok güzel şlarkıları var Nurettin Hoca’dan dinlemiştim.Ben irandan yorum atıyorum Nurettin hocayı çok severiz.adım Emir irandan herkese selam olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir