Oktay Kaynarca Kimdir? Hayatı

Oktay Kaynarca Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ekranların hem komik dizilerinde harika performans sergilemiş hemde polisiye dizilerdeki başarısınla dikkat çekmeyi başarmış bir oyuncu olan Oktay Kaynarca kimdir? nereli kaç yaşında?bu soruların bütün cevapları konumuzun içinde bulunmaktadır.

Oktay Kaynarca Kimdir? Hayatı

[saritext]Oktay Kaynarca[/saritext] 27 Ocak 1965 tarihinde Doğu’nun en önemli illerinden biri olan Malatya’da doğmuştur.Baba tarafından ve kendi doğum yeri Malatya olmasına rağmen Anne tarafından ise Elazığ doğumludur.Anne ile babası uzun yıllardan beri Almanya’da hayatlarını sürdürdükleri için o anneannesi ile beraber yaşamıştır.

Öğretim hayatı boyunca çok başarılı imza atmasada oyunculuk konusunda sayılı isimlerden biri olmuştur.Orta okulda 1 yıl sınıfta kalmıştır.Lise öğreniminide 6 yılda bitirmiştir.Lise öğrenimine Üsküdar lisesinde başlamış Hopa Lisesin’de ise okulu bitirmiştir.Lise bittikten sonra bir süre çalışmıştır.Çalıştığı esnada Konservatuar sınavına giriş yaptı.Bu sınavı kazandıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında okudu ve başarı ile bitirdi.Oktay Kaynarca kimdir nereli kaç yaşında? sorularının cevabından sonra oyunculuğa nasıl geçtiğine bakalım.

Tiyatro ile ilk defa buluşması Duvarıların Ötesi isimli oyun olmuştur.Bunun sonrasında 2-3 oyunda daha rol aldı.1990 tarihi ile 1997 tarihleri arasında ise farklı kanallar içersinde hem yarışma hemde eğlence açısından programların sunuculuğunu yapmıştır.Trt’de bir takım dizilerde roller aldı.Profesyonel anlamda tiyatroda oynamıştır.

Üniversite’den mezuniyet aldıktan sonra vakit kaybetmedi ve oyunculuk konusunda başarılı işlere imza atmıştır.Oynamış olduğu tiyatrolardanda ödül almıştır.

Oktay Kaynarca Kimdir?
Oktay Kaynarca Kimdir?

Sinema hayatına ilk defa giriş yapması Suyun Öte Yanı isimli film ile olmuştur.Bu film onun ilk sinema deneyimi olmasınıda sağlamıştır.Bunun ardından birçok filmdede başarıyla rol aldı.Bu filmler içersindede birçok filmde ödül almıştır.Sinema Filmlerinden sonra televizyon dizilerinden teklifler gelmiş ve bazılarını değerlendirip daha çok dizilerde kendini göstermiştir.

Onun en çok tanınmasında yardımcı olan dizi ise Adanalı isimli dizidir.Bu dizide başrol oynamıştır.Bir Polisiye dizi olan Adanalı dizisinde mükemmel bir oyunculuk başarısı sağladı.Kurtlar Vadisi isimli Türkiye’nin en fazla izlenen dizisinde ise Süleyman Çakır karakteri ile ününe ün katmıştır.

Kurtlar vadisi isimli dizi sonrası yine birçok dizide rol alma başarısı göstermiştir.Ayrıca kendisi bir şiir albümünüde piyasaya çıkartmıştır.

2015 tarihi Nisan ayı itibariyle ile yepyeni bir dizi olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Oktay Kaynarca rol almaya başlamıştır.Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisi Hızır Çakırbeyli karakterini canlandırmaktadır.

Oktay Kaynarca Oynadığı Dizi ve Filmler

1989 – Gençler
1991 – Suyun Öte Yanı
1990 – Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni
1995 – Bir kadının anatomisi
1994 – Yengeç sepeti
1999 – Köstebek
2000 – Yarın Geç Olmayacak
2001 – Yeditepe İstanbul
2001 – Deli Yürek: Bumerang cehennemi – Cemal
2001 – Tek Celse
2002 – Bayanlar baylar
2002 – Lahmacun ve pizza
2003 – Esir şehrin insanları
2003-2004 – Kurtlar Vadisi Süleyman Çakır
2004 – Aşkımızda ölüm var
2004 – Avrupa Yakası
2004 – Kalbin zamanı
2004 – Adı Aşk Olsun
2006 – İlk Aşkım
2007 – Geniş Zamanlar
2007 – Beynelmilel
2007 – Sıfır Dediğimde
2007 – Kuzey Rüzgarı 2008 – Alia
2008-2010 – Adanalı (dizi) – Yavuz Dikkaya(Adanalı)
2008 – Hoşçakal Güzin
2008 – Kardelen
2010 – Yahşi Cazibe – Komiser (Konuk Oyuncu)
2010 – Seyyal 3
2011 – Nuri – Nuri
2011 – Sakarya Fırat
2011 – Çanakkale Ruhu
2012 – Ustura Kemal – Kemal
2012 – Nalet Oyun
2015 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Hızır)

Oktay Kaynarca ile ilgili bahsettiğimiz biyografi konumuzun sonuna geldik.Oktay Kaynarca sevenleri olarak konu altındaki yorum alanımızdan yorumlarınızı paylaşarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

6 Yorum Bırak

  1. cokkk seni seviremi oktay abi seni buyuk hayarim

  2. Abdul cabbar Tedik

    Ya abi en güzelde adanalıda oynuyor varya bir komik adanalıyı her akşam 20:30 geçe oynuyor çok güzel oynuyor başarılar dilerim oktay abi.

  3. Gercekten cok basarili birisi tebrik ederim eskiya dunyaya hukumdar olmaz reis rolide profiline cok guzel oturmus basarilarin dewamini dilerim…

  4. olmuyor_gulum_56@hotmail.com

    Oktay bey rol aldığınız eşkiya dünyaya hükümdar olmaz dizisine çok başarısınız sizi canı yürekten kutluyorum başarılarınızın devamını dilerim emin olabilirsiniz sizi bir an bile olsun görmek elinizi sıkmak isterim saygı larımla süleyman teğin

  5. Taktir ettiğim kişiliğine,oyunculuguna hayran kaldığım hemşerimin yoluda bahtına açık olsun.

  6. Oktay kaynarcanı ben kurtlar vadisinde tanıdım. Neden adanalı diyorsunuz ki? Adanalı bence onun karyerine hiç bir başarı getirmedi. Eksine ordada çakır gibi görüyordum onu.adanalı bence çocuk filmine benziyordu. İyiki çekimi yok. Yoksa oktay kaynarca her kesin gözünden düşüyordu.Helal olsun Raci Şaşmaza. Eşkiya dünyaya hökümdar olmaz harika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.