Oktay Usta Kimdir?

Oktay Usta Kimdir Nereli Yaşı Kaç Biyografisi

Yemek tarifleri konusunda profesyonel bir isim olan, herkesin severek tariflerini takip ettiği Yeşil Elma Programı sunuculuğu yapan Oktay Usta Kimdir nereli Yaşı Kaç Biyografisi

Oktay Usta Kimdir

Oktay Usta kimdir gerçek adı Oktay Aymelek olan Ünlü Sunucu 27 Eylül 1968 tarihinde Bolu’da doğmuştur.Kendisi Altı kardeşe sahiptir ve o aralarında en küçük olanıdır.Hem İlkokul hemde Ortaokul öğrenimini Bolu’da tamamladı.Amcası’nın Aşçıbaşı olması sebebinle bu mesleğe ilgi duydu ve kendini geliştirdi.İlk başlarda İstanbul’da bulunan ünlü yerlerde çalışmış daha sonrasında ise Şişli’de bir restoranda görev yapmıştır.Oktay Usta evlidir ve 3 çocuğu bulunmaktadır.

Ortalama 2 Yıl kadar Babasınında aşçı olması sebebinle İzmir’e gitmiştir.Burada önemli Otellerin Mutfak bölümlerinde görev almıştır.Ayrıca 5 Yıldızlı otellerdede çalıştı.Çalıştığı müddetçe hep başarılı olmuş ve Türk Mutfağı hakkında bilgi vermek için Yurtdışına gitmiştir.1997 yılında İstanbul’da çalıştığı bir otel içersinde büfe şefliğine kadar yükselme başarısı göstermiştir.Özellikle kadınlara yönelik bir takım yemek kursu vermiştir.1 Yıl sonra Londra’da düzenlenen yarışmaya katılmıştır ve bu yarışmada 1.lik alalarak Türk Mutfağını temsil etmiştir.1999 yılında ise Malta’da yapılmış yarışmaya katıldı ve 2 tane madalya almaya hak kazandı.

oktay-usta-biyografi

Televizyon ile tanışması ise Perihan Savaş’ın sunmuş olduğu programa katılmasınla gerçekleşti.Bu program sonrasında birçok teklifler almıştır ve devamlı canlı yayınlara çıkarak kendini gösterdi.1998 tarihinde Stv ekranlarında Yeşil Elma Programı Sunucusu olarak çalışmaya başlamıştır.O Stv ekranlarındaki programı sunmasınla beraber Yemekler ve Tarifleri konusunda en önemli isimlerden biri oldu.

Yeşil Elma Programı Sunuculuğunu Yapan Oktay Usta hem bir yandan yemek tarifleri verirken diğer yandanda Ünlü isimleri programa dahil ediyor.Bu şekilde hem Ünlü isimler hakkında bilgi sahibi, bilinmedik yönlerini öğrenirken diğer yandanda neşeli bir sohbet ile programlar iyi bir izleyici kitlesine ulaşmış olmaktadır.Kendisinin birçok Yemek kitabıda bulunmaktadır.

Oktay Usta kimdir ile ilgili biyografimizi burada noktalıyoruz Ünlü Sunucuya başarı dileklerimizi iletiyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.