Ömer Üründül Kimdir?

Ömer Üründül Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ömer Üründül uzun zamandır televizyon ekranlarında hem sunuculuk hemde yorumcu olarak bulunan isabetli yorumları ile birçok izleyicinin beğendiği bir isimdir.Bu makalemiz içersinde sizlere Ömer Üründül Kimdir nereli kaç yaşında biyografisi ile ilgili bilgileri sunacağız.

Ömer Üründül Kimdir Biyografisi

Ömer Üründül Kimdir Ünlü Sunucu ve yorumcu 1950 tarihinde İstanbul’da gözlerini açmıştır.Kendisinin Lise öğrenimini Fransız Sait Benoit Lisesidir.Bu liseyi bitirmesinin ardından İstanbul Üniversitesini kazandı ve İşletme bölümünden mezun oldu.

Babası birçok alanda başarılı olmuş ve uzun zamandır Ata İnşaat başkanlığını yapmış bir isim olan Sedat Üründüldür.Ünlü Sunucu ve yorumcuda aynı zamanda bir iş adamıdır.Ülkemizde ürünleri satılan Tat Gıda’nın Yüzde 30 kadar ortağıdır.Maddi açıdan durumunun çok iyi olması sebebinle kendisinin yorumculuktan para almadığını söylemektedir.

Ömer Üründül ilk defa yorumculuk hayatına 1986 tarihinde başlamıştır.İlk başlamış olduğu gazete ise Tercüman Gazetesi olmuştur.Seyirci olarak Meksika Dünya Kupasını izlemeye giden Ünlü Yorumcu o zamanlar Tercüman Gazetesi’nin Spor müdürü ile tanışma şansı yakalar ve Spor müdürünün önerisini dikkate alarak Dünya kupası bitiminin ardından yorumculuğa başlar.A Milli Takım maçlarında sıkça kendisi yorumcu olarak bulunmaktadır.İlk defa A Milli Takım maç yorumlamayı ise 1996 tarihinde gerçekleştirmiştir.1996 tarihinden bu yıllara kadar çoğunlukla A Milli Takım maçlarında kendisi yorumcu olmuştur.Kendisine genelde Milli Maç yorumcusu denilmektedir.

Kendisi çok yetenekli bir isimdir ve sadece futbol değil aynı zamanda Basket ile Voleybol maçlarınıda yorumlayabileceğini belirtmiştir.1982 tarihinden beridir hemen hemen bütün Dünya kupası maçlarını izleyen ve ayrıca bir çok karşılaşmada yorumculuk yapan Ünlü Yorumcu birçok karşılaşmayıda yerinde takip etmiştir.Yorumculuk konusunda Türkiye’de sayılı isimlerden biri haline gelmesinde dobra olmasının payı cok büyüktür.

2010 tarihinde gerçekleşen Dünya Kupasında Ömer Üründül tek başına yorumculuk yapmıştır.Uzun zamandır Sabah Gazetesinde yazıları yayınlanan Yorumcu Evlidir ve 3 çocuğu bulunmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.