Onur Dursun Ozbi Kimdir? Kaç Yaşındadır Aslen Nerelidir?

Onur Dursun Ozbi Kimdir?

Çok küçük yaşlardayken rap müziğe başlamış ve o yaşlardan bu zamana kadar rap müziği hiç bırakmayarak her zaman üstüne koyarak yoluna devam etmiş rapçi Ozbi kimdir? son günlerde ismini sıkça duyduğumuz rapçiye ait doğru bilgiler sizlerle.

Ozbi Kimdir? Kaç Yaşında Aslen Nereli?

1986 tarihinde İstanbul’un Kağıthane ilçesinde doğan Ozbi, aslen Erzincanlı olan bir rap şarkıcısıdır.Gerçek adı Onur Dursun olan ismin 1988 doğumlu olan bir kardeşi vardır.Ailesi 1970 yılında İstanbul’a göç etmiş ve 2 katlı bir ev yaparak o günden bu yana İstanbul’da yaşamaya başlamışlardır.

İlk olarak rap müzik çalışmalarına 13 yaşındayken başlamış olan Ozbi, önce amatör anlamda şarkılar seslendirmiş ardından da profesyonel anlamda seslendirmiş olduğu parçalarla birlikte albümler çıkarmıştır.Genellikle belli müddet albüm çalışmalarını evdeki stüdyosu vasıtasıyla gerçekleştiren [saritext]Ozbi[/saritext], 2011 tarihinde ilk Underground albümünü çıkarmış ve Youtube’de dinleyicilerinin beğenisine sunmuştur.

2012 tarihinde rap müzikte sergilediği albüm başarısının ardından Craft Oyunculuk Atölyesi’ne yazılan Ozbi, burada iki yıl boyunca oyunculuk üzerine eğitim almış ve bir takım oyunlarda roller almıştır.2013 tarihinde Gezi Parkı olayları ile ilgili kendi hesabından paylaşmış olduğu “Asi” isimli şarkıyla dikkat çeken Onur Dursun, 2014 tarihinde ise çıkardığı yeni bir single parça ile sevenlerini mutlu etmiştir.

visum china
visum china

2014 yılı sadece Onur Dursun için sadece single parça çıkardığı yıl olmamış aynı zamanda ilk resmi bandrollü albümünüde piyasaya çıkarttığı yıl olmuştur.Kimdirkim.com Ozbi, “Halk Edebiyatı” adını verdiği bu rap albümünde tam 16 parçaya yer vermiştir.Bu albümden sonra yine çeşitli albümlerine devam etmiş ve Gülce Duru ile birlikte güzel parçalar seslendirmiştir.Özellikle “Olmazlara Yandım” isimli parça Youtube’de çok dinlenenlerden biri olmuştur.

Ozbi Albümleri

2014 – Halk Edebiyatı
2016 – Rakılı Live 1
2017 – Rakılı Live 2
2018 – Serserilik ve Şiir

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir