Yönetmen Onur Ünlü kimdir, Onur Ünlü nereli, Onur Ünlü'nün hayatı, biyografisi, Onur Ünlü kaç yaşında?

Onur Ünlü Kimdir? Onur Ünlü Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Yönetmen Onur Ünlü kimdir, Onur Ünlü nereli, Onur Ünlü’nün hayatı, biyografisi, Onur Ünlü kaç yaşında? İşte Onur Ünlü hakkında detaylar.

Onur Ünlü Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Onur Ünlü 24 Haziran 1973 tarihinde İzmit’te dünyaya gelmiştir. Türk senarist, yönetmen, yapımcı, şair, müzisyen ve oyuncu.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi iletişim sanatları bölümünden mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi iletişim bilimleri anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.

1993-1998 yılları arasında Ah Muhsin Ünlü mahlasıyla birçok şiir yazmıştır. Yazdığı şiirleri Gidiyorum Bu adlı kitapta toplamıştır. 2006 yılında ilk sinema deneyimi olan Polis adlı ilk sinema filminin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi.

visum china
visum china

2011-2013 yılları arasında ise Leyla ile Mecnun dizisinin yönetmenliğini üstlendi. 2012-2013 yıllarında ise Şubat dizisinin genel yönetmenliğini yaptı. Daha sonra Ben de Özledim adlı dizinin yönetmenliğini üstlenmiş, aynı zamanda bu dizide Onur Ünlü rolü ile kendisini canlandırmıştır.

Kanal D’de yayınlanan Beş Kardeş dizisinin senaristliğini ve yönetmenliğini yapmıştır. Beş Kardeş’ten sonra “Sinema işine bu filmi yapmak için girdim.” dediği Kırık Kalpler Bankası filmini çekti.[kaynak belirtilmeli] 2015 Yılının sonlarına doğru vizyona giren yönetmenliğini Türkan Şoray’ın yaptığı Uzaklarda Arama filminin senaryosunu da yazdı.

Daha sonra Eflatuntv ile birlikte yaptığı kısa, komik, absürt videolar Youtube üzerinden yayınlandı akabinde Görünen Adam isimli Youtube dizisini çekti. 2021 yılında Leyla ile Mecnun dizisinin Exxen platformunda yeniden çekimlerine başlanmasıyla birlikte, dizinin genel yönetmenliğini tekrar üstlenmiştir.

Onur Ünlü hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir