Organik Ürün Satışı
Organik Ürünler

Organik Ürün Nedir?

Organik ürün nedir? Organik veya ekolojik ürünler, tohumdan hasada, hasattan son kullanıcıya kadar tüm aşamalarda insana ve çevreye zarar verebilecek kimyasal girdiler veya katkı maddeleri kullanılmadan üretilen ürünleri ifade eder. Organik ürünlerin üretim süreci, organik üreticiler, üreticileri denetleyen bağımsız uluslararası kuruluşlar ve bu kuruluşlara organik ürünlerin üretim sürecini denetleme yetkisi veren ulusal kuruluşlar söz konusu olduğunda “sertifikalı organik ürünlerleri görebilirsiniz.

Organik ürün belgesi ile  tüm üretim sürecinin izleneceği, sertifikasyon standartlarının temel verilerinin kanun ve yönetmeliklerde tanımlanan şartlara göre belirleneceği doğal ve insan dostu bir üretim modelidir.

Hangi Ürünler Organik Değildir?

“Organik” terimi aynı zamanda “ekoloji” ve “biyoloji” terimleriyle de eş anlamlıdır. Sertifikalı organik ürünler, çevreye duyarlı üretim ve sağlıklı yaşam kavramlarıyla uyumludur ve ürünün “hormonsuz” olarak tanımlandığının garantisi yoktur. GDO’suz, yerel, “saf” ve “kırsal ürünler” çevreye veya insanlara zarar vermez ve çevreye zararlı davranışların (pestisitler gibi) üretim sürecinde kullanılmayacağının garantisi yoktur.

Organik Ürünün Faydaları Nelerdir?

Bazı araştırmalar, organik gıdanın yerel olarak yetiştirilen organik gıdalardan daha besleyici olduğunu göstermiştir. Ek olarak, koruyucu maddelere, kimyasallara ve gıdaya alerjisi olan kişiler, yalnızca organik gıda tüketildiğinde bu semptomların azaltılabileceğini veya ortadan kaldırılabileceğini göstermiştir. Ayrıca, organik ürünler daha az böcek ilacı içerir. Pestisitler: fungisitler, herbisitler ve böcek öldürücüler gibi kimyasallar. Bu kimyasallar, bölgesel tarımda yaygın olarak kullanılan ve yediğimiz yiyeceklerin içinde veya üzerinde kalan artık kimyasallardır.

Organik tarım çevre için daha iyidir. Organik tarım yöntemleri hava kirliliğini azaltabilir, su tasarrufu sağlayabilir, toprak kaymalarını azaltabilir, toprak verimliliğini artırabilir ve enerji tüketimini azaltabilir.

Organik tarım, küçük hayvanlar ve kuşlar için daha iyidir, çünkü kimyasal böcek ilacı kalıntıları, kuşların ve küçük hayvanların yeniden üremeyi zorlaştırabilir ve hatta onları öldürebilir.

Organik Ürün Satışı
Organik Ürünler

Organik tarım çevre için daha iyidir. Organik tarım yöntemleri hava kirliliğini azaltabilir, su tasarrufu sağlayabilir, toprak kaymalarını azaltabilir, toprak verimliliğini artırabilir ve enerji tüketimini azaltabilir.

Organik tarım, küçük hayvanlar ve kuşlar için daha faydalıdır çünkü kimyasal böcek ilacı kalıntıları, kuşların ve küçük hayvanların onları yeniden üretmesini ve hatta öldürmesini zorlaştırabilir. Bu nedenle organik ürün hem bizim için hem de diğer canlılar için oldukça önemli.

Temiz ve organik tarım yapan, yerli üreticiyi destekleyerek üretilen birçok ürünün bulunduğu https://Tarladayiz.com’a göz atabilirsiniz. Organik ürünlerin satışının olduğu bu sayfada ürünlerin organik ve katkısız olmasının yanı sıra sıfır atık ile paketleniyor ve tüm ürünler tarım bakanlığı onaylıdır. Organik fındık unu gibi ürünleri de siteden satın alabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.