Öykü Gürman Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Öykü Gürman Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Onu bizler Öykü-Berk şarkılarınla beraber tanıdık ikiz kardeşi ile beraber en fazla izlenen klipler arasına girmiş Öykü Gürman kimdir nereli kaç yaşındadır? şimdi ayrıntılar.

Öykü Gürman Kimdir Biyografisi

Öykü Gürman 4 Ağustos 1982 senesinde İstanbul’da hayata geldi.Boyu 1.69 aslen ise Trabzonlu bir isimdir.Kendisi’nin ikiz kardeşi Berk’tir.Müzik öğrenimine küçükçe yaşlardan itibaren yönelmiştir.Liseyi Vakfı Acıbadem lisesinde okumaya başlamış, 1997 senesinde ise Pera Güzel Sanatlar Lisesine geçiş yapmıştır.

Cihat Aşkın’dan bir süre kadar keman konusunda dersler almış ve 2001 senesinde Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirmiştir.Lise okuduğu vakitler hem solistlik hemde keman eğitimi aldı.2001 senesinde Güzel Sanatlar Lisesini bitirmesinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi okumaya başladı bir yandanda şan dersi eğitimine önem verdi.

Genellikle Okul Orkestralarında bulundu ve solist olarak sahnelere çıktı.2007 senesinde İkiz kardeşi ile beraber Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısını video olarak youtube sitesine paylaştılar ve bu video sayesinde milyonların izlediği kişi olmuşlardır.

2007 senesinin son zamanlarında Kısmet isimli albümü ikiz kardeşi ile beraber yayınladılar.2009 senesinde ise İki arada Albümünü çıkardılar.Aynı sene içersinde Kral Tv Yılın en iyi Çıkış Yapan grubu ödülünü ve Radio N101 En iyi sizsiniz ödülüne layık görüldüler.

oyku-gurman-biyografisi

2008 senesinde Trt1 ekranlarında Boyalı Direk adındaki programın sunuculuğunu yaptı.

2014 senesinde ekranlarla buluşmuş Urfalıyım Ezelden dizisinde başrol oynamıştır.

Çıkarmış Olduğu Albümler

2007 – Kısmet
2009 – İki Arada
2011 – Bir Başka
2015 – Rüya Bitti

Oynadığı Dizi ve Filmler

2018 – Sen Anlat Karadeniz
2014 – Urfalıyam Ezelden (Ceylan)
2014 – Panzehir
2004 – Türkü Filmi

Öykü Gürman Evli mi? Ünlü Sanatçı bekardır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın