Öykü Serter Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Öykü Serter Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Tv8 ekranlarında yeni başlayacak olan Rising Star programında sunuculuk yapacak daha öncedende farklı farklı yarışmaları sunan sunucu Öykü Serter kimdir nereli kaç yaşında? biyografisi.

Öykü Serter Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Öykü Serter, 1975 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.Öğrenimini Ankara TED Kolejini bitirerek tamamlamış sonrasında ise Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir.Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Doktorasını yapmaya devam etmektedir.Ünlü Sunucu Kurbağa branşında önemli bir yüzücü ünvanındadır.Yüzme konusunda 250 civarı altın ve toplamdada 800 civarı madalyası bulunmaktadır.Boyu 1,67 kilosu ise 47-49 aralığındadır.Vücudu son derece atletik yapıdadır.

Medya dünyasında tanınması ilk başlarda Radyo ile gerçekleşmiştir.Capital Radyo’da Djlik yapmaya başlamış ve ardından ise Number One Fm’de Djliğine devam etmiştir.Djliğin ardından Televizyonda program yapmaya başlayan Öykü Serter ilk programı Cine 5 ekranlarında 5’de 5 adındaki müzik programı olmuştur.

5’de 5 programının sonrasında haber ile belgesel konumlu programları hazırlayıp sunan Sunucunun en büyük özelliği herşeyi kendisinin hazırlayabilmesidir.Star Tv’de bir ara reyting rekortmeni olmuş Biri Bizi Gözetliyor programında yayınlanmış tüm bölümlerde sunuculuk yapmıştır.BBG’den sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı programlarını sundu.Sunuculuk başarısı oyunculuğada yansıdı ve 2 dizide rol almıştır.Bunlar İstanbul Şahidimdir ve Ah bir Polis Olsam adındaki dizilerdir.

oyku-serter-biyografi

2010 senesinde Trt 1 ekranlarında Bank Asya Günlüğü adındaki programı sundu 2011 senesinde ise Star Tv’deki Star Akademi programının sunuculuğunu yaptı.2014 tarihinde başlamış olan Bu Tarz Benim yarışma programında hem Sunuculuk hemde Juri görevinde bulunmuştur.

Öykü Serter Sunduğu Programlar

Bu Tarz Benim
Anadolu Ateşi
Akademi Türkiye
Biri Bizi Gözetliyor
Acemi Birlik
B.U.M.

Ünlü Sunucu 2016 tarihinde İşte Benim Stilim programında sunuculuk yapmıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın