Ozan Kabak Kimdir?

Ozan Kabak Kimdir?

Türk futbolunun önemli genç futbolcularından biri olan ve Galatasaray takımında oynayan genç futbolcu Ozan Kabak kimdir? son günlerde oynadığı maçlarda sergilediği oyun ile her futbolseverin ilgisini çeken futbolcunun işte özgeçmişi.

Ozan Kabak Kimdir? Aslen Nereli ve Boyu Kaç?

25.03.2000 günü Ankara’da doğan Ozan Kabak, 1.85 metre boyunda, 74 kilo ve Koç burcudur.Aslen Mardinli olan genç futbolcunun babası Cezaevinde Müdür, annesi ise ev hanımıdır.Okul aralarında arkadaşları ile futbol oynayarak futbola başlayan genç isim, babasından görmüş olduğu destek ile beraber futbolcu olmak istemiş ve Türkiye’nin konuştuğu Galatasaraylı bir futbolcu olmuştur.

Futbol yaşamına Silivrispor ile başlayan Ozan Kabak, 11 yaşına kadar Silivrispor Minik takımında futbol oynadıktan sonra Galatasaray altyapısına geçmiştir.Silivrispor’un minik takımında oynadığı sıralarda forvet oynayan genç futbolcu, hocalarının onu defansta denemesiyle beraber daha iyi bir futbol sergilemiş ve o günden bu yana hep Defansta Stoper olarak oynamıştır.

Galatasaray alt takımında oynadığı futbolla U14 Milli Takım seçmelerine davet edilen oyuncu önce U14, ardından U15 ve son olarak U17 takımlarında forma giymiştir.İlk Milli Takım formasını 2015 tarihinde giyen genç futbolcu kadroda yer almış olduğu tüm maçlarda 90 dakika forma giymiştir.

Hem uzun boyu, hem de soğukkanlı hali ile forvet oyuncularını durdurmayı başaran genç futbolcu 01.07.2017 tarihinde Galatasaray ile 2020 yılına kadar sözleşme imzalamıştır.Galatasaray takımında ilk 11’de oynamış olduğu ilk maç ise Kasımpaşa maçıdır.14 Eylül 2018 günü oynanan ve Galatasaray’ın Kasımpaşayı 4-1 yendiği karşılaşmada forma giyen genç futbolcu o gün oynadığı futbolla da sosyal medyada gündem olmuştur.

Galatasaray’dan sonra en büyük hedefinin Manchester United takımında forma giymek olduğunu söyleyen Ozan Kabak, Türk futbolcular içerisinde ise bir zamanlar Galatasaray’da oynamış ve kaptanlık yapmış Bülent Korkmaz’ı örnek alıyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın